"Do plecaka nutki włóż" koncert uczestników sekcji instrumentów klawiszowych

W sobotę 17 czerwca w sali klubowej MDK 5 zebrali się uczestnicy sekcji instrumentów klawiszowych, aby zaprezentować się w ostatnim, w tym roku szkolnym koncercie pt. "Do plecaka nutki włóż".Koncert zgromadził liczne grono miłośników i fanów sekcji. Wybrzmiewały na zmianę melodie grane na keyboardzie i pianinie, a trzem wykonaniom towarzyszył także wokal grającego: "Myj zęby" brawurowo wykonane przez najmłodszego uczestnika Piotrusia Ratusińskiego, "Wielka wyprawa" i "Kundel bury" zagrane i zaśpiewane przez Laurę Doering oraz "Queen of kings" i "Qami, qami" w wykonaniu Marysi Białowąs.


Zaprezentowali się także laureaci tegorocznych konkursów muzycznych: Joachim Szczegielniak w utworze "I due fiumi" Ludovico Einaudi i Krzysztof Gorączko w "We are the champions" oraz wymieniona już Laura Doering.


W koncercie wybrzmiało wiele znanych dziecięcych piosenek, takich jak "Na wyspach Bergamutach", "Pchełki", "Na cztery i na sześć", "Witajcie w naszej bajce". Szczególne miejsce zajął w koncercie włoski kompozytor muzyki filmowej Ludovico Einaudi, którego utwory wybrało aż pięciu wykonawców. Wystąpiły także dwa duety, zagrane na pianinie przez Marcela Klamrowskiego i Janka Machnackiego: "Alpejska melodia" oraz Anię Rytlewską wraz z prowadzącą koncert Gabrielą Witkowską: "Marsz kozaków".


Koncert upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze, a publiczność serdecznie oklaskiwała młodych artystów. Prowadząca koncert i sekcję zaprosiła wszystkich do udziału w zajęciach w nowym roku szkolnym, w tymczasowo zmienionej, nowej siedzibie przy ulicy Gawędy 5.

Fotorelacja"Do plecaka nutki włóż" koncert uczestników sekcji instrumentów klawiszowych "Do plecaka nutki włóż" koncert uczestników sekcji instrumentów klawiszowych Reviewed by MDK5 on czerwca 17, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.