Majowa sobota z floretem i szpadą...

W minioną sobotę tj. 20 maja w Gdańsku odbył się turniej szermierczy dla dzieci ,, Gdańska Kuźnia'' zaliczany do listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego. Zawodnicy UKS MDK 5 zdobyli łącznie 5 medali. Dodatkowo w TOP 8 znalazło się jeszcze 4 zawodników MDKu.

W kategorii MŁODZIK złoty medal zdobyła Teresa Moś. Teresa w tym dniu straciła tylko 6 trafień. W kategorii DZIECI srebrny medal zdobyła młodsza siostra Tereski-Basia. Złoto było bardzo blisko. W kategorii ZUCH złoty medal zdobyła Natalka Buda. Na najniższym stopniu podium stanęła Anetka Kalinowska. Dla Anetki jest to pierwsze podium w karierze.We florecie dziewcząt byliśmy bardzo blisko wygrania wszystkich kategorii wiekowych🤩

W kategorii MŁODZIK we florecie chłopców 5 miejsce zajął Igor Głowiński. Igor był o włos od wejścia na podium. W tej samej kategorii wiekowej 7 miejsce zajął Karol Ciempa. W kategorii DZIECI jedyny reprezentant MDKu Jakub Becella zajął 5 miejsce. Kuba w fazie grupowej nie stracił żadnego trafienia. W kategorii ZUCH brązowy medal zdobył Stanisław Krokowski. Na  6 miejscu uplasował się Kacper Dziewiątkowski.

Gratulacje dla naszych debiutantów Filipa Stoińskiego i Kajetana Gulczyńskiego!!!

22. Oliwier Malinowski

W czasie gdy floreciści rywalizowali na planszach GSS, Tymon Kowalski oraz Alex Kardyś  wystartowali w turnieju szpadowym organizowanym w Toruniu. Turniej był odmianą od „naszych” zawodów, chłopacy pojechali nabywać nowe doświadczenia. Alex Kardyś po grupach był zwolniony z 1/8 finału, w ćwierćfinale po dobrym pojedynku musiał uznać wyższość szpadzisty z Pkszerm, ostatecznie zajął 6 miejsce.  Tymon Kowalski w walce o wejście do finałowej ósemki wygrał 15:14. Podobnie jak kolega z klubu, w ćwierćfinale po wyrównanej walce przegrał ze szpadzistą z Tarnowa Podgórnego. Tymon zajął 8 miejsce.

Majowa sobota z floretem i szpadą... Majowa sobota z floretem i szpadą... Reviewed by MDK5 on maja 21, 2023 Rating: 5