Puchar Ziem Północnych🤺

W miniony weekend w Szczecinie odbył się turniej "Puchar Ziem Północnych".

W sobotę 1 kwietnia na planszach stanęło 10 zawodniczek z naszego klubu. W najstarszej kategorii wiekowej drugie miejsce zajęła Teresa Moś. Tereska w tym dniu spisywała się rewelacyjnie. Fazę grupową przeszła jak burza wygrywając wszystkie walki. W eliminacji bezpośredniej dopiero w finale musiała uznać wyższość Kingi Kowalskiej z zaprzyjaźnionego klubu TAF. W tej samej kategorii wiekowej blisko wejścia do TOP 8 były: Lena Królak oraz Marta Ozga. Obie zajęły wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej.

Zofia Konieczka, Agata Szczególska oraz Oliwia Buda przegrały walki o TOP 32. Dziewczyny kolejny raz pokazały, że są w dobrej formie co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików.

W kategorii 2011-2012 brązowy medal zdobyła młodsza siostra Teresy, Basia. Basia już w fazie grupowej pokazała, że stać ją na podium. Tak też się stało. Basia w półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią Alicją Gatz. Walkę o wejście do TOP 32 przegrała Dominika Szczególska choć było blisko.

W kategorii 2013-2014 nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki. Srebrny medal zdobyła Lidia Matuszewska. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Natalka Buda.

Kolejny dzień zmagań w Szczecinie należał do chłopców.

Najlepiej z dwunastoosobowej ekipy MDKu spisał się Kacper Dziewiątkowski, który stanął na najwyższym stopniu podium w rocznikach 2013-2014. W tej samej kategorii miejsca w finałowej ósemce wywalczyli Stanisław Krokowski i Oliwier Malinowski. Filip Kijewski zakończył turniej na 1/8 finału po bratobójczym pojedynku ze Stasiem. 

Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Stanisław Konieczka w najmłodszej kategorii wiekowej. Na wielkie brawa zasłużył Wiktor Gałązka. Niespełna 6-letni Wiciu w swoim debiucie na planszach turniejowych wywalczył miejsce w finałowej ósemce.

Zawody w Szczecinie do udanych może zapisać również Jakub Becella, który zajął piąte miejsce w kat. dzieci. Kuba po bardzo dobrych walkach w eliminacji grupowej rozstawił się do dalszej części turnieju z nr 1, jednak w walce ćwierćfinałowej przegrał z zawodnikiem z IKS Leszno. 

Spory niedosyt pozostał po starcie naszych zawodników z najstarszej kategorii wiekowej. Tu najlepszy wśród naszych reprezentantów okazał się Patryk Pocięgiel, który zakończył turniej na 10 miejscu. Na tym samym etapie turniej zakończyli: Igor Głowiński oraz Wiktor Woźniak. Miejsce w Top32 odnotował Karol Ciempa, a Patrykowi Kowalskiemu zabrakło jednego trafienia do awansu do tego przedziału.

Wyniki:

roczniki - 2015 i młodsi (startowało 12 zawodników)

3. Konieczka Stanisław

7. Gałązka Wiktor

roczniki - 2013-2014 (startowało 16 zawodników)

1. Dziewiątkowski Kacper

5. Krokowski Stanisław

6. Malinowski Oliwier

12. Kijewski Filip

roczniki - 2011-2012 (startowało 46 zawodników)

5. Becella Jakub

roczniki - 2009-2010 (startowało 37 zawodników)

10. Pocięgiel Patryk

15. Głowiński Igor

16. Woźniak Wiktor

24. Ciempa Karol

34. Kowalski Patryk

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!


Puchar Ziem Północnych🤺 Puchar Ziem Północnych🤺 Reviewed by MDK5 on kwietnia 03, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.