Pucharowy styczeń we florecie...

Zawodnicy i zawodniczki UKS MDK 5 niemalże w każdy weekend stycznia stawali na szermierczych planszach w Polsce i Europie zdobywając cenne, sportowe doświadczenia.

  • 7- 8.01.2023 Puchar Świata Juniorów we włoskim Udine

Kolejny raz nasza reprezentantka Aleksandra Nowakowska zakwalifikowała się do Kadry Narodowej na wyjazd na zawody rangi Pucharu Świata Juniorów. Po niezbyt udanym starcie w Londynie tym razem Ola mocno otworzyła zawody. Wygranie 4/6 walk w eliminacji grupowej dało jej rozstawienie do turnieju głównego z nr 61. Niestety Ola w pojedynku 1/64 przegrała z Rachael Adams i ostatecznie zajęła 72 miejsce w stawce 166 zawodniczek. 

  • 14 - 15.01.2023 Puchar Europy Kadetek w Poznaniu

Najlepiej z naszych zawodniczek spisała się Aleksandra Nowakowska, która zajęła 22 miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju.

Ola po wygraniu kompletu walk w grupach, zagwarantowała sobie wolny los w pierwszej turze walk pucharowych. Wygranie dwóch kolejnych walk dało jej awans do top32, w 1/16 po wyrównanej walce musiała uznać wyższość Chusid Mikayla. Dobrze spisała się również Teresa Moś, po wygraniu walki w 1/128 zajęła 100 miesce. Rundę wcześniej turniej zakończyła Liliana Ścieszyńska. Nasze najmłodsze reprezentantki: Marta Ozga, Zofia Konieczka, Agata Szczególska i Lena Królak zakończyły turniej na eliminacji grupowej.

Wyniki.

Turniej ind. Startowały 232 zawodniczki

22. Nowakowska Aleksandra

100. Moś Teresa

148. Ścieszyńska Liliana 

208. Ozga Marta 

214. Konieczka Zofia 

222. Szczególska Agata 

232. Królak Lena 

Turniej druż. Startowało 41 drużyn

4. Polska I 

(Kuś, Wojtas, Jakubowska, Nowakowska UKS MDK 5)

32. MDK5 I 

(Moś, Ścieszyńska, Ozga)

41. MDK5 II 

(Konieczka, Królak, Szczególska)

  • 14 - 15.01.2023 Puchar Europy Kadetów w słowackiej Bratysławie

Równolegle z turniejem w Poznaniu odbywał się Puchar Europy w Bratysławie, gdzie startowali Szymon Głowiński oraz Tymon Kowalski.Lepiej z naszych zawodników spisał się Szymon, który po wygraniu 5/6 walk w grupach zapewnił sobie wolny los w tabeli 1/128. Niestety Szymon w kolejnej rundzie uległ reprezentantowi Francji 🇫🇷 Valdrick Matsounga i oststecznie zajął 69m. Nasz kolejny reprezentant Tymon po wygraniu 2/5 walk w grupach, a następnie przegranej pierwszej walce pucharowej zajął 152 miesjce. Warto dodać, że Tymon był pierwszym rezerwowym na wyjazd do Bratysławy, o tym, że pojedzie dowiedział się w noc wyjazdu.

Wyniki

Turniej ind. (Startowało 247 zawodników)

69. Głowiński Szymon

152. Kowalski Tymon

Turniej druż. (Startowały 42 drużyny)

13. Polska III

(Głowiński UKS MDK 5, Pisarewicz, Pyskło, Lewandowski)

25. Polska V

(Kowalski UKS MDK 5, Gajc, Hryniewiecki, Bieńkowski)

  • 21 - 22.01.2023 Puchar Świata Juniorów w chorwackim Zagrzebiu

Wśród 149 startujących zawodniczek znalazła się reprezentantka naszego klubu Aleksandra Nowakowska. Ola w grupie wygrała 3/6 walk co dało jej rozstawienie do turnieju głównego z nr 77. W walce pucharowej o wejście do najlepszej 64 turnieju Ola spotkała się z wyżej notowaną reprezentantką Niemiec Marie Hoefler. Nasza zawodniczka wygrała ten pojedynek i zapewniła sobie awans do top 64. W następnej rundzie turnieju za mocną dla naszej Oli okazała się reprezentantka gospodarzy Dorja Blazic. Ostatecznie Ola zajęła 62 miejsce, co jest najlepszym wynikiem naszej zawodniczki do tej pory w zawodach tej rangi.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za następne starty!

Pucharowy styczeń we florecie... Pucharowy styczeń we florecie... Reviewed by MDK5 on stycznia 23, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.