Natalia Buda i Kacper Dziewiątkowski wygrywają w Toruniu 🤺

W pierwszy weekend listopada zawodnicy UKS MDK 5 udali się do Torunia, by wziąć udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Floretowym z okazji Święta Niepodległości.

W sobotę 5 listopada rywalizowały dziewczęta. Najlepiej spisały się zawodniczki z najmłodszej kategorii wiekowej. Natalia Buda wygrała zawody (jest to 3 złoto Natalki w tym miesiącu). Drugie miejsce zajęła Dorota Wudarska, a trzecia miejsce Lidia Matuszewska. W najstarszej kategorii wiekowej miejsce w finałowej ósemce wywalczyła Teresa Moś.

Następnego dnia 6 listopada rozgrano turniej dla chłopców.

W najmłodszej kategorii kolejny raz najlepszy okazał się Kacper Dziewiątkowski. Naszym zawodników udało się wywalczyć miejsca w ósemce w każdej kategorii wiekowej: Szymon Głowiński i Tymon Kowalski w kat. kadeta, Igor Głowiński w młodziku, Jakub Becella w kat. dzieci oraz Filip Kijewski w kat. zucha.

Wyniki:

Floret dziewcząt:

• Kat. Młodzik (startowało 56 zawodniczek)

8. Moś Teresa

10. Królak Lena

12. Ozga Marta

13. Konieczka Zofia

23. Szczególska Agata

24. Buda Oliwia

• Kat. Dzieci (startowały 52 zawodniczki)

10. Moś Barbara

14. Pietrowicz Maria

45. Szczególska Dominika

• Kat. Zucha (startowało 13 zawodniczek)

1. Buda Natalia

2. Wudarska Dorota

3. Matuszewska Lidia

10. Królikowska Nina

11. Kalinowska Aneta

Floret chłopców:

• Kat. Junior Młodszy (startowało 24 zawodników)

5. Głowiński Szymon

8. Kowalski Tymon

• Kat. Młodzik (startowało 51 zawodników)

6. Głowiński Igor

12. Pocięgiel Patryk

29. Ciempa Karol

40. Kowalski Patryk

• Kat. Dzieci (startowało 39 zawodników)