Wernisaż wystawy DUET III

W środę 28 września odbył się wernisaż wystawy “Duet III”, którego bohaterkami były Jaśmina Szymczak i Aleksandra Szydłowska. Jaśmina rozpoczyna drugi rok nauki w bydgoskim "Plastyku", natomiast Aleksandra drugi rok na Wydziale Sztuk Pięknych, Katedra Grafiki UMK w Toruniu. 

Wystawa zawiera rysunki, prace malarskie, grafiki jak również prace w technice mieszanej, których przykładem jest wypełniony po brzegi szkicownik Aleksandry. 

Wernisaż można podsumować jako retrospekcję lat, w których obie młode artystki były uczestniczkami zajęć plastycznych MDK 5, czasu przygotowań do egzaminów, czasu nauki, czasu spotkań z rówieśnikami oraz lat po opuszczeniu ścian naszej placówki. 

Były rozmowy i refleksje na temat nauki w bydgoskim Liceum Plastycznym oraz doświadczeń z początków studiów. Przyglądaliśmy się pracom z bliska i daleka, czasami przepytywaliśmy z okoliczności powstania wybranych malunków, szkiców, grafik. Autorki z dużą dokładnością potrafiły przytoczyć towarzyszące im wówczas wydarzenia i emocje. Zarówno autorki jak i opiekun wystawy pan Jan Zyśk, podkreślają że znamienny wpływ na motywację, wiedzę i rozwój artystyczny ma obecność w ich edukacji  pedagoga i historyka sztuki pana Wojciecha Kielera z ZSP w Bydgoszczy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że najbardziej dumne na wystawie były Mamy artystek!

Największe gratulacje należą się jednak Aleksandrze i Jaśminie, które na najbliższy czas stają się bohaterkami Arthol Galerii MDK5!  

Wystawa czynna do 17 października br. ZAPRASZAMY :)Wernisaż wystawy DUET III Wernisaż wystawy DUET III Reviewed by MDK5 on września 28, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.