Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński w finałowej ósemce na inaugurację sezonu szermierczego

I Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie w Obornikach Śląskich 

W sobotę 3 września odbyły się zmagania dziewcząt. Najlepiej z naszych ośmiu reprezentantek spisała się Aleksandra Nowakowska, która awansowała do szerokiego i finału i ostatecznie zakończyła turniej na 8 miejscu. Awans do 1/16 finału wywalczyły Liliana Ścieszyńska, Teresa Moś i Zofia Konieczka. Punkty na listę klasyfikacyjną do lat 17 wywalczyły jeszcze Lena Królak, Agata Szczególska i Marta Ozga. Na eliminacji grupowej zakończyła turniej najmłodsza z naszych zawodniczek - Oliwia Buda. 

Następnego dnia na planszę wyszli chłopcy. Najlepszy z naszych reprezentantów - Szymon Głowiński uplasował się na 7 miejscu. Lokaty w najlepszej 32 wywalczyli Alex Kardyś i Tymon Kowalski. Awans do 64 i pierwsze punkty na listę do lat 17 wywalczyli Wiktor Woźniak i Patryk Pocięgiel. Jednego trafienia do awansu do 64 zabrakło Szymonowi Semrau. Turniej na eliminacji grupowej zakończyli Karol Ciempa i Patryk Kowalski. 

Wyniki:

  • Floret dziewcząt (startowały 73 zawodniczki)

8. Nowakowska Aleksandra

17. Ścieszyńska Liliana

19. Konieczka Zofia

22. Moś Teresa 

43. Szczególska Agata

47. Królak Lena

48. Ozga Marta

69. Buda Oliwia

  • Floret chłopców (startowało 88 zawodników)

7. Głowiński Szymon

22. Kardyś Alex

23. Kowalski Tymon

56. Woźniak Wiktor

61. Pocięgiel Patryk

70. Semrau Szymon

78. Ciempa Karol

88. Kowalski Patryk


Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński w finałowej ósemce na inaugurację sezonu szermierczego Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński w finałowej ósemce na inaugurację sezonu szermierczego Reviewed by MDK5 on września 05, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.