Wakacje z MDK 5


W czasie wakacji nasz MDK organizuje różne formy wypoczynku stacjonarne i wyjazdowe. 

Oto nasze propozycje na lato 2022. 

Można podejrzeć, co robimy i w co się bawimy :)

BYDGOSKIE PÓŁKOLONIE:

  • I TURNUS 04-08.07.2022 
  • II TURNUS 11-15.07.2022 
FOTORELACJE na naszym FB https://www.facebook.com/mdk5fordon

FORMY STACJONARNE dla uczestników zajęć MDK 5:

  • CAMERATA FORDOŃSKA – letnie warsztaty instrumentalne - 27.06.-01.07.2022

W dniach 27 czerwca - 01 lipca Camerata Fordońska pierwsze dni wakacji spędziła muzykując podczas warsztatów. Spotkania były okazją do doskonalenia umiejętności, ale przede wszystkim wspólnych przygód nie tylko muzycznych.
Warsztaty rozpoczęliśmy audycją muzyków Filharmonii Pomorskiej, którzy w koncercie on-line zaprezentowali utwory trzech najbardziej znanych wiedeńskich klasyków Haydna, Mozarta i Beethovena. Ciekawostką były aranżację utworów dzięki, którym młodzież miała okazję poznać różnorodne instrumentarium. Zainspirowani muzycznie rozpoczęliśmy nasze wakacyjne utwory. Temat z filmu Piraci z Karaibów był najlepszym wyborem.
Wtorek spędziliśmy na wycieczce w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni śladami Fryderyka Chopina. Jednym słowem romantycznie. Pałacyk, w którym najbardziej znany kompozytor polski spędzał wakacje oddaję atmosferę dawnych czasów. Mieliśmy okazję usłyszeć opowieść o słynnym kompozytorze oraz zobaczyć wystawę faksymile jego rękopisów, portrety ważnych postaci z życia mistrza. Największe wrażenie pozostawiła jednak piękna muzyka Chopina wykonana na żywo. Po artystycznych przeżyciach spacer pięknym parkiem otaczającym pałac zakończył naszą przygodę.
Następne dni były przede wszystkim pełne uśmiechów ponieważ było dużo czasu na wspólne zabawy, wyjścia na lody czy do pizzerii. Film Coco, który wspólnie obejrzeliśmy tak bardzo się spodobał, że od razu postanowiliśmy wykonać tytułową piosenkę. Nie zapomnieliśmy oczywiście o instrumentach. Utwór Tico, tico wprowadził nas w wakacyjny klimat.
Ostatniego dnia zaprosiliśmy kompozytora Piotra Komorowskiego, aby opowiedział nam jak to się dzieje, żeby nuty ułożyć w piękne kompozycje. Okazało się, że jest to bardzo podobnie do... gotowania. Każdy po krótkim kursie komponowania zabrał się do pisania swojego , własnego utworu. Pomysłów było co nie miara, z efektami, wolnymi lub szybkimi akompaniamentami, melodyjne i rytmiczne. Nasze spotkanie z kompozytorem Piotrem Komorowskim zakończyliśmy koncertem młodych twórców, każdy zaprezentował swoje utwory.
Wspomnienia z warsztatów zabieramy ze sobą na wakacje i z niecierpliwością czekamy na następne wspólne muzyczne przygody 😉
Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica Artmuza 5
  • WARSZTATY KARATE - 16-19.08.2022

Młodzi karatecy codziennie ciężko trenowali pracując nad doskonaleniem nowych technik i kombinacji ciosów. Po treningach również aktywnie spędzali czas spacerując się okolicznych górkach i grając w gry.
  • WAKACJE Z SZACHAMI - warsztaty - 22-26.08.2022
W warsztatach szachowych udział wzięło 15-tu uczestników. Każdy z zawodników otrzymał nazwisko jednego z mistrzów świata w szachach. W trakcie naszych zajęć rozwiązywaliśmy kombinacje mistrzów świata w szachach, co pozwoliło uczestnikom zajęć poczuć się przez chwilę niepokonanymi. Rozegrana została symultana szachowa i kolejne rundy turnieju szachów szybkich. Podczas warsztatów szachowych młodzi szachiści doskonalili elementy strategii i taktyki szachowej oraz podnieśli swoje umiejętności gry praktycznej. W ramach warsztatów rozegrano turniej szachów szybkich. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w warsztatach, otrzymali też koszulki z logo MDK-u. Na zakończenie warsztatów zorganizowana została wycieczka na lody.
Link do turnieju: Wakacje z szachami http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4646/

  • MORSKIE OPOWIEŚCI - letnie warsztaty plastyczne - 22-26.08.2022 Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica Artmuza 5


Wyobraźnia uczestników warsztatów nie znała granic. Było twórczo i kolorowo. Uczestnicy zajęć poznawali różne techniki pracy m. in. ze szkłem, a mianowicie: malowali, trawili, zatapiali szklane figurki w parafinie. Uczyli się historii powstawania komiksu oraz sami je tworzyli. Szkliwili oraz ozdabiali swoje morskie torby lub worki. Podczas warsztatów zostały zrealizowane również formy  w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego pn. "Laboratorium Szkła".

  • SUMMER DANCE WORKSHOPS – warsztaty taneczne - 22-26.08.2022
FOTOLERACJA na FB Stylers Dance Studio

OBOZY sekcja szermiercza:
  • Sportowe wakacje z szermierką – obóz w Człuchowie - 03-11.07.2022
  • Summer fencing camp - obóz w Polanicy Zdroju - 02-10.08.2022
  • Obóz szermierczy w Policach - 17-26.08.2022
FOTORELACJE na FB UKS MDK 5 https://www.facebook.com/szermierkaBydgoszcz

Wakacje z MDK 5 Wakacje z MDK 5 Reviewed by MDK5 on czerwca 29, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.