Medale na Europejskim Festiwalu Szermierki w Poznaniu

W miniony weekend 4 i 5 czerwca w Poznaniu odbył się Europejski Festiwal Szermierki. Turniej poświęcony był pamięci Mateusza Witkowskiego - tragicznie zmarłego trenera Warty Muszkieterowie Poznań, propagatora szermierki i pomysłodawcy Festiwalu.

W sobotę na poznańskich planszach stanęły dziewczęta. Nasze zawodniczki walczyły fantastycznie zdobywając 5 miejsc na podium. W najstarszej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyła Ola Nowakowska. W finale przegrała z zawodniczką GSS Hanną Wojtas. W kategorii 2009-2010 zwyciężyła Teresa Moś. Tereska w finale pokonała zawodniczkę gospodarzy Danutę Tym. W kategorii 2013 i młodsi kolejny rok z rzędu wygrywa Natalka Buda. Na najniższym stopniu podium uplasowały się kolejne nasze zawodniczki Lidia Matuszewska oraz Dorota Wudarska. W finałowej ósemce znalazła się również nasza debiutantka Aneta Kalinowska.

15. Barbara Moś

• 2013 i młodsze( startowało 15 zawodniczek)

1.Natalia Buda

3. Lidia Matuszewska

3.Dorota Wudarska

6. Aneta Kalinowska

Po sukcesach naszych dziewcząt przyszła kolej na niedzielne zmagania chłopców, a w nich najlepsi z zawodników UKS MDK 5 okazali się być Karol Ciempa i Kacper Dziewiątkowski, którzy zakończyli turniej na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych . Jednego trafienia do wejścia na podium zabrakło Szymonowi Głowińskiemu w najstarszej kategorii wiekowej.

Miejsca w finałowych ósemkach wywalczyli również Jakub Becella (u11) oraz Stanisław Krokowski (u9). Udany start na poziomie 1/8 finału, wywalczyli Alex Kardyś (u15) i Patryk Kowalski (u13). Start w Poznaniu były to pierwsze ogólnopolskie zawody dla pięciu zawodników z grupy Muszkieterowie. Stasiu Krokowski, Grzesiu Oleszko, Hubert Gałązka, Filip Kijewski i Stasiu Konieczka zostawili w niedzielę serce na planszach i dla nich należą się wielkie brawa 👏💙.