VI miejsce Aleksandry Nowakowskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku


W tym roku aż siedmiu florecistów UKS MDK 5 Bydgoszcz zakwalifikowało się do turnieju indywidualnego o tytuł Mistrza Polski do lat 17. Turniej odbywał się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w Białymstoku. Floreciści stanęli na planszach 1 maja w turnieju indywidualnym i 2 maja w turnieju drużynowym. Indywidualnie najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska, która awansowała do szerokiego finału i zakończyła turniej na 6 miejscu. Ola w walce o wejście do strefy medalowej wynikiem 13:15 przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju – Martą Jakubowska (UKS GSS). We florecie dziewcząt startowały jeszcze Liliana Ścieszyńska, Teresa Moś i Zofia Konieczka, dziewczynom  nie udało się awansować do najlepszej 32 turnieju. 
Wśród chłopców najlepiej spisał się Szymon Głowiński, który po wygraniu 3 walk w grupach zapewnił sobie awans do 1/16 finału. Niestety nie udało mu się przebrnąć następnej walki pucharowej i zakończył turniej na 22 miejscu. Na eliminacji grupowej turniej zakończyli Alex Kardyś oraz Tymon Kowalski. Mistrzem Polski juniorów młodszych został Tomasz Gorczyca z UKS Atena Gdańsk.

W zmaganiach drużynowych damski zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Aleksandra Nowakowska, Liliana Ścieszyńska, Teresa Moś i Zofia Konieczka już w pierwszym meczu musiał uznać wyższość koleżanek z Toruńskiej Akademii Floretu i ostatecznie zakończył turniej na 10 miejscu. Niestety w turnieju drużynowym zabrakło męskiego składu UKS MDK 5 Bydgoszcz. Nasi chłopcy byli pierwszymi rezerwowymi w turnieju.

Drużynowymi Mistrzami Polski zostali: UKS Gdańska Szkoła Szermierki (floret kobiet) oraz Polonia 1912 Leszno (floret mężczyzn).

Wyniki: 

  • Floret dziewcząt - indywidualnie

6. Nowakowska Aleksandra

37. Moś Teresa

39. Ścieszyńska Liliana

42. Konieczka Zofia

  • Floret chłopców - indywidualnie

22. Głowiński Szymon

40. Kowalski Tymon

41. Kardyś Alex

  • Floret dziewcząt - drużynowo

10. UKS MDK 5 Bydgoszcz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!!! 


VI miejsce Aleksandry Nowakowskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku VI miejsce Aleksandry Nowakowskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku Reviewed by MDK5 on maja 03, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.