Udany start zawodników UKS MDK 5 w turnieju "Gdańska Kuźnia"

Na planszach Gdańskiej Szkoły Szermierki odbyła się kolejna edycja turnieju ”Gdańska Kuźnia”. W sobotę 14 maja walczyli chłopcy. Najlepiej z zawodników MDK5 spisał się Tymon Kowalski, który zakończył turniej na najniższym stopniu podium.

Bardzo dobre zawody zaliczyli również nasi najmłodsi zawodnicy: Kacper Dziewiątkowski i Franciszek Wełna, którzy wywalczyli miejsca w finałowej ósemce, przy czym Kacper walczył z dwa lata starszymi zawodnikami, a dla Franka był to dopiero drugi start w zawodach ogólnopolskich. W kategorii młodzika, niewiele zabrakło do wejścia do finałowej ósemki Karolowi Ciempie i Patrykowi Pocięglowi.

35. Migdal Konrad

• 2011 i młodsi (startowało 27 zawodników)

6. Dziewiątkowski Kacper

8. Wełna Franciszek

11. Becella Jakub

W niedzielę 15 maja na planszach szermierczych stanęły dziewczęta. Najlepiej spisały się niezawodne siostry Moś. W najmłodszej kategorii wiekowej Basia Moś stanęła na najniższym stopniu podium. W czołowej ósemce uplasowała się Anna Kostiuk. Anna dostarczyła nam dużo emocji. W walce o TOP16 wygrała walkę w priorytecie 8:7. Takim samym wynikiem zakończyła się również jej walka o awans do TOP8. Dobry występ zanotowała Marysia Pietrowicz oraz Natalia Buda. Obie zakończył turniej w najlepszej szesnastce turnieju. Warto dodać, że Natalka walczyła z dwa lata starszymi zawodniczkami. Na 25 miejscu zawody ukończyła Dominika Szczególska.

W kategorii młodzik na najniższym stopniu podium stanęła Teresa Moś, która w półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią Danutą Tym 6:5. W najlepszej 16 turnieju znalazła się Zosia Konieczka, która od dłuższego czasu dysponuje wysoką formą na turniejach. W TOP 32 znalazły się: Marta Ozga, Oliwia Buda i Agata Szczególska. Lena Królak po bardzo zaciętym pojedynku przegrała walkę o wejście do TOP 32 12:11.

Floret dziewcząt:
  • 2011 i młodsi (startowało 35 zawodniczek)
3. Barbara Moś
7. Anna Kostiuk
10. Maria Pietrowicz
13. Natalia Buda
25 miejsce: Dominika Szczególska
  • 2009 – 2010 (startowało 51 zawodniczek)