Alex Kardyś Mistrzem Polski Młodzików we florecie!!!

W miniony weekend 28 i 29 maja w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie dziewcząt i chłopców.

W sobotę dziewczęta i chłopcy rywalizowali w turnieju indywidulanym. Po sześciu latach przerwy, tytuł Mistrza Polski wrócił do Bydgoszczy, a zdobył go zawodnik UKS MKD5 Alex Kardyś. Alex w fazie grupowej nie miał sobie równych. Kolejne eliminacje przeszedł jak burza. Dopiero w ćwierćfinałach musiał stoczyć zacięte pojedynki, żeby zostać najlepszym zawodnikiem kraju. Kardyś w finale pokonał zawodnika Polonii Leszno 11:9. Znakomicie spisał się również Szymon Semrau, który zajął wysokie 12 miejsce. Blisko wejścia do najlepszej szesnastki turnieju był Patryk Pocięgiel, który zaskoczył w fazie grupowej zdobywając komplet zwycięstw. O krok od wejścia do TOP 32 był Wiktor Woźniak.

We florecie dziewcząt rewelacyjne 5 miejsce zajęła Teresa Moś!!! Tereska przegrała jednym trafieniem walkę o podium. Na słowa uznania zasługuje Marta Ozga, która zajęła miejsce w najlepszej szesnastce turnieju. Na ogromną pochwałę zasługuje 9 -letnia Natalka Buda. Natalka była najmłodszą zawodniczką turnieju, 4 wygrane w grupie i znakomite 42 miejsce na 120 zawodniczek. Ten wynik robi wrażenie!!!

Dzień później odbyły się zawody drużynowe. Pierwsza drużyna dziewcząt w składzie Teresa Moś, Marta Ozga, Zofia Konieczka, Oliwia Buda przegrała tylko jeden mecz podczas turnieju. W kolejnych meczach pokazały charakter, którego wynikiem było znakomite 5 miejsce. Druga drużyna dziewcząt w składzie Natalia Buda, Lena Królak, Barbara Moś, Agata Szczególska zajęła 11 miejsce sprawiając miłą niespodziankę.

We florecie chłopców pierwszy zespół w składzie Alex Kardyś, Patryk Pocięgiel, Szymon Semrau, Wiktor Woźniak zajął 6 miejsce natomiast drugi zespół w składzie Patryk Kowalski, Karol Ciempa, Jakub Becella nie awansował do TOP16 zajmując ostatecznie 22 miejsce.

• Floret dziewcząt (startowało 120 zawodniczek)