Złoto, srebro, brąz florecistów i wygrana w klasyfikacji klubowej w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie

Fantastycznie rozpoczął się miniony weekend (23-24 kwietnia) dla naszych najmłodszych szermierzy. W Szczecinie odbył się turniej dla dzieci pn. "Puchar Ziem Północnych". W sobotę na planszach rywalizowały dziewczęta. UKS MDK 5 reprezentowało 12 zawodniczek. W najmłodszej kategorii wiekowej złoty medal zdobyła Natalia Buda. Na najniższym stopniu podium stanęła nasza debiutantka Lidka Matuszewska. Jednym trafieniem o wejście na podium przegrała kolejna debiutantka Dorota Wudarska. Dorota zajęła ostatecznie 6 miejsce. 

W kategorii 2011-2012 znakomite siódme miejsce zajęła Maria Pietrowicz, 17 miejsce zajęła Barbara Moś, a 19 Anna Kostiuk z Ukrainy, która zadebiutowała w barwach UKS MDK 5. W kategorii młodzik świetny wynik uzyskała Teresa Moś oraz Zofia Konieczka. Obie zakończyły turniej w  TOP8. Oliwia Buda, Marta Ozga oraz Lena Królak uplasowały się w TOP32 turnieju. O wejście do TOP32 przegrała Agata Szczególska. 

Dzięki znakomitej postawie naszych zawodniczek, UKS MDK 5 zdobył I miejsce w klasyfikacji klubowej!!!

WYNIKI dziewcząt:

  • Kategoria U14

7.Teresa Moś

8.Zofia Konieczka

18. Marta Ozga

22.Oliwia Buda

29. Lena Królak

51. Agata Szczególska

  • Kategoria U12

7.Maria Pietrowicz

17. Barbara Moś

19. Anna Kosiuk

  • Kategoria U10

1. Natalia Buda

3. Lidia Matuszewska

6. Dorota Wudarska

Natomiast w niedzielę na planszach szermierczych zaprezentowali się nasi chłopcy. Srebrny medal zdobył Alex Kardyś. Alex dopiero w finale musiał uznać wyższość zawodnika UKS 35 Bielawy Toruń.

W najmłodszej kategorii wiekowej na najniższym stopniu podium stanęło dwóch reprezentantów UKSu  Oliwier Malinowski oraz Kacper Dziewiątkowski. Dla Oliwiera był to pierwszy medal na imprezie ogólnopolskiej. Gratulacje należą się  również naszemu debiutantowi Frankowi Wełna, który zajął bardzo wysokie 13 miejsce.

WYNIKI chłopców:

  • Kategoria U14

2. Alex Kardyś

15. Szymon Semrau

19. Wiktor Woźniak

30. Patryk Pociegiel

32. Karol Ciempa

45. Patryk Kowalski 

57. Tomek Lewandowski

  • Kategoria U12

13. Franek Wełna

  • Kategoria U10

3.Kacper Dziewiątkowski

3. Oliwier Malinowski

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników!!!


Złoto, srebro, brąz florecistów i wygrana w klasyfikacji klubowej w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie Złoto, srebro, brąz florecistów i wygrana w klasyfikacji klubowej w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie Reviewed by MDK5 on kwietnia 25, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.