Puchar Polski Seniorów we florecie🤺

W sobotę 23 kwietnia w Warszawie odbył się ostatni turniej z cyklu Pucharów Polski Seniorów. We florecie kobiet nasz klub reprezentowała jedynie Aleksandra Nowakowska. Ola po wyjściu z grupy gładko poradziła sobie w walce o wejście do 32. W następnej rundzie Ola rywalizowała z Renatą Tomczak z IKS Leszno. Pomimo dużej różnicy wieku i doświadczenia na niekorzyść naszej zawodniczki, Ola walczyła w tej walce jak równa z równą i ostatecznie przegrała po dobrej walce rezultatem 15:12, ostatecznie zajmując 30 miejsce.

W florecie mężczyzn nasz klub reprezentowało 3 zawodników. Najlepiej spisał się Kamil Tomeczek, który zakończył turniej na 43 miejscu. Również na słowa pochwały zasługują nasi dwaj pozostali reprezentanci - Szymon Głowiński i Tymon Kowalski. Chłopcy wygranymi walkami zapewnili sobie awans do fazy pucharowej, a w związku z tym zdobyli pierwsze punkty na seniorską listę rankingową. 

Triumfatorami turnieju zostali - Hanna Łyczbińska (AZS UAM Poznań) oraz Leszek Rajski (Wrocławianie).

Wyniki:

  • Floret kobiet (startowało 48 zawodniczek)

30. Nowakowska Aleksandra

  • Floret mężczyzn (startowało 81 zawodników)

43. Tomeczek Kamil

52. Głowiński Szymon

63. Kowalski Tymon

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników! 👏💙🤺


Puchar Polski Seniorów we florecie🤺 Puchar Polski Seniorów we florecie🤺 Reviewed by MDK5 on kwietnia 24, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.