Życiowy sukces Jagody Olszówki na Mistrzostwach Polski Juniorów🤺

W miniony weekend 12 i 13 lutego we Wrocławiu odbyły się Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie. W sobotę odbył się turniej indywidualny. Pierwsze na planszy pojawiły się kobiety. Najlepiej spisała się  Jagoda Olszówka, która turniej zakończyła na 10 miejscu! Warto dodać, że w tej kategorii wiekowej we florecie kobiet jest to najlepszy wynik naszego klubu. Jagoda do lat 20 będzie startowała jeszcze 2 sezony.  W turnieju wystartowały jeszcze nasze 15-letnie zawodniczki: Liliana Ścieszyńska oraz Ola Nowakowska. Dla tej dwójki był to debiut w Mistrzostwach Polski Juniorów. Liliana w fazie grupowej wygrała 3 walki w grupie i pewnie awansowała do eliminacji bezpośredniej. W kolejnej fazie przegrała z zawodniczką D'Artagnan Ursynów i zajęła ostatecznie 35 miejsce. Tym wynikiem Liliana zapewniła sobie start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży! Ola Nowakowska w bardzo ciężkiej grupie wygrała dwie walki. Pozostałe przegrała minimalną ilością trafień. Ola tak jak Liliana awansowała do eliminacji bezpośredniej i po emocjonującej walce przegrała z zawodniczką z Gdańska.

Po turnieju indywidualnym we florecie kobiet przyszedł czas na turniej mężczyzn. W turnieju wystartowało trzech zawodników UKS MDK5: Kamil Tomeczek, Szymon Głowiński oraz Tymon Kowalski. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Tomeczek, który zajął 33 miejsce. Kamil przegrał tylko jedną walkę w grupie i do eliminacji bezpośredniej awansował z numerem 10. Po pasjonującej i wyrównanej walce przegrał z Patrykiem Gawendą w priorytecie.

Nasi kolejni zawodnicy Szymek i Tymon wygrali po jednej walce w grupie i niestety nie awansowali do następnej fazy grupowej.

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Ekipa UKS MDK 5 wystawiła po jednej drużynie w każdej kategorii. Żeńska drużyna po zaciętej walce przegrała mecz o wejście do TOP 8 z drużyną z Gdańska zajmując ostatecznie 10 miejsce.

Drużyna męska wygrała pierwszy mecz o TOP 16 z ekipą Pałacu Młodzieży Syrena. W walce o 8 przegrali z późniejszymi Mistrzami Polski.  Ostatecznie chłopcy zajęli 14 miejsce.

Gratulacje💙💙💙

Życiowy sukces Jagody Olszówki na Mistrzostwach Polski Juniorów🤺 Życiowy sukces Jagody Olszówki na Mistrzostwach Polski Juniorów🤺 Reviewed by MDK5 on lutego 14, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.