Podium Aleksandry Nowakowskiej w III Pucharze Polski do lat 17 w Gdańsku🤺

Na planszach Gdańskiej Szkoły Szermierki 8 stycznia odbył się ostatni turniej z cyklu Pucharów Polski do lat 17. Rewelacyjny wynik odnotowała Aleksandra Nowakowska, trzecie miejsce w stawce z dwa lata starszymi zawodniczkami. Ola od początku turnieju „szła jak burza”. Komplet wygranych walk w eliminacji grupowej, w kolejnych walkach pucharowych Ola dość pewnie pokonywała przeciwniczki. Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość Marty Jakubowskiej (UKS Atena Gdańsk) – późniejszej triumfatorki turnieju. Kolejne miejsca wśród naszych dziewczyn kończąc turniej na 1/32 finału zajęły Teresa Moś oraz Liliana Ścieszyńska. Po eliminacji grupowej odpadły Marta Ozga, Zofia Konieczka i Lena Królak. 

Po zakończeniu turnieju dziewcząt rozpoczęła się rywalizacja chłopców, tutaj najlepiej z naszych zawodników spisał się Alex Kardyś. Warto dodać, że Alex niedawno wznowił treningi po kontuzji więc awans do TOP 32, szczególnie nas cieszy. W najlepszej „64” znaleźli się jeszcze Tymon Kowalski, Szymon Głowiński, Szymon Semrau i Igor Głowiński. Dla Igora i Szymona był to udany debiut w cyklu do lat 17, pierwsze punkty na listę zdobyte ! Wyjście z grupy wywalczył jeszcze Patryk Pocięgiel. Niestety kilku trafień do wyjścia z grupy zabrakło Mikołajowi Żymantowi. Triumfatorem turnieju został Karol Kwiatkowski z Toruńskiej Akademii Floretu.

Wynik

  • Floret dziewcząt (startowało 77 zawodniczek)

3. Nowakowska Aleksandra 

34. Moś Teresa

52. Ścieszyńska Liliana 

62. Konieczka Zofia

65. Ozga Marta 

74. Królak Lena

  • Floret chłopców (startowało 93 zawodników)

32. Kardyś Alex 

37. Kowalski Tymon 

46. Głowiński Igor 

58. Semrau Szymon 

63. Głowiński Szymon 

74. Pocięgiel Patryk 

80. Żymant Mikołaj 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!!!

Podium Aleksandry Nowakowskiej w III Pucharze Polski do lat 17 w Gdańsku🤺 Podium Aleksandry Nowakowskiej w III Pucharze Polski do lat 17 w Gdańsku🤺 Reviewed by MDK5 on stycznia 09, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.