Puchar Europy do lat 17 we florecie w Samorin...debiuty

Po półtorarocznej przerwie, cykl pucharów Europy wrócił do szermierczego kalendarza. Puchar Europy Kadetek odbył się 2 i 3 października w słowackim Samorin. W 20 -osobowej kadrze naszego kraju, miejsce wywalczyła Aleksandra Nowakowska. Ola wygrała 4 z 5 walk eliminacji grupowej turnieju i była zwolniona z walki o wejście do najlepszej 64. Niestety w następnej fazie turnieju przegrała walkę 13:15 z reprezentantką Węgier. Ostatecznie zajmując 35 lokatę na 102 zawodniczki. Miejsce w finałowej ósemce wywalczyła koleżanka z reprezentacji - Hanna Wojtas (UKS GSS). Zwyciężczynią Pucharu Europy została Alisa Isbir z Turcji. Pozostaje lekki niedosyt po starcie Oli, ale wyciągamy wnioski z przegranych i na następny Puchar Europy wrócimy silniejsi.

Debiut z naszego klubu w Pucharze Europy zaliczył również trener Tomasz Stróżyński - w roli sędziego.

Po turnieju indywidualnym był czas, żeby wybrać się wraz z przyjaciółmi z TAF na wycieczkę po przepięknej  Bratysławie.

W niedzielę w starcie drużynowym Ola wraz z Zuzą Wojewódzka, Oliwią Kulpaczyńską i Weroniką Skoczylas walczyły w składzie Polska II. ostatecznie zajmując 6 miejsce na 22 drużyny.

Gratulujemy!!!

Puchar Europy do lat 17 we florecie w Samorin...debiuty Puchar Europy do lat 17 we florecie w Samorin...debiuty Reviewed by MDK5 on października 03, 2021 Rating: 5