Kolejny floretowy weekend w Gdańsku...

W miniony weekend zawodnicy UKS MDK 5 po raz kolejny wyruszyli na zawody do Gdańska. W sobotę 23 października uczestniczyli w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych we florecie. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników. Pierwsi na placu boju zameldowali się chłopcy. Najlepiej spisał się Tymon Kowalski, który zajął wysokie 19 miejsce. Tymek wygrał 5 z 6 walk grupowych. Po wygraniu pierwszej walki pucharowej, w 1/16 finału musiał uznać wyższość zawodnika z IKS Leszno. Na tym samym etapie zawody zakończył Szymon Głowiński, dla którego był to dotychczas najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej. Z pozostałych reprezentantów we florecie mężczyzn dobry turniej zaliczył Alex Kardyś, który zajął 50 miejsce i zdobył cenne punkty do klasyfikacji do lat 17.

Po zmaganiach chłopców przyszedł czas na nasze dziewczęta. Najwyższe lokaty wśród naszych dziewczyn zajęły Liliana Ścieszyńska, Marta Ozga oraz Zofia Konieczka. Wszystkie wygrały po trzy walki w grupie i rozstawiły się do turnieju głównego z numerami 34, 35 oraz 36. Turniej zakończyły na wspomnianych miejscach. Na tym samym etapie turniej zakończyła Teresa Moś. Wszystkie zdobył punkty do listy klasyfikacyjnej do lat 17. Nasi debiutanci: Lena Królak oraz Patryk Pocięgiel zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości.

W niedzielę w szerszym składzie 18 zawodników szermierze wystartowali w Ogólnopolskim turnieju dla dzieci pn. "Kaszubska Jesień". Tak jak w sobotę pierwsi na planszy zameldowali się nasi chłopcy. Brązowy medal w najstarszej kategorii wiekowej zdobył Tymon Kowalski . Na piątym miejscu uplasował się Szymon Głowiński. W kategorii młodzik wystartowało trzech naszych reprezentantów. Najlepiej spisał się Patryk Pocięgiel, który zajął wysokie 7 miejsce. W TOP 16 znalazł się Igor Głowiński, który był najmłodszy w swojej kategorii. Do TOP 32 awansował Patryk Kowalski, który również musiał walczyć ze starszymi zawodnikami. W najmłodszej kategorii wiekowej, nasz jedyny reprezentant Jakub Becella wywalczył miejsce w najlepszej ósemce turnieju.

Po chłopcach przyszedł czas na nasze dziewczyny.  Wysoko postawiona poprzeczka przez chłopców sprawiła, że dziewczyny wyszły podwójnie zmotywowane do walk. W najstarszej kategorii wiekowej 5 miejsce zajęła Liliana Ścieszyńska. W kategorii młodzik srebrny medal wywalczyła Teresa Moś. Tereska w finale w priorytecie uległa zawodniczce Warty Poznań. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Zofia Konieczka. W TOP 16 znalazła się Lena Królak, która była o krok od wejścia do najlepszej ósemki turnieju. 17 miejsce zajęła Marta Ozga, która z powodu kontuzji musiała poddać walkę. W TOP 32 znalazła się Oliwia Buda, która była najmłodsza w tej kategorii wiekowej. Oliwka w walce o najlepszą szesnastkę trafiła na swoją koleżankę klubową Teresę Moś. W najmłodszej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła młodsza z sióstr Moś - Basia. Na 5 miejscu uplasowała się Natalia Buda. 27 miejsce zajęła Maria Pietrowicz.