Floretowy weekend w Gdańsku... złoto, srebro...

W miniony weekend 25 i 26 września zawodnicy UKS MDK 5 wzięli udział w dwóch turniejach floretowych w Gdańsku. W sobotę 25 września rywalizowali w Pucharze Rajców Gdańskich.

Najlepiej w turnieju z bydgoskich szermierzy spisała się Barbara Moś, która znalazła pogromczynię dopiero w finale i zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach stanęli: Teresa Moś, Natalia Buda i Tymon Kowalski. Miejsce w finałowej ósemce wywalczyli jeszcze Szymon Głowiński oraz Jakub Becella.👏

Wyniki:

Floret dziewcząt:

Kategoria 2008-20 (startowało 53 zawodniczki)

Floret chłopców:

Kategoria 2006-2007 (startowało 13 zawodników)

3. Kowalski Tymon

7. Głowiński Szymon

13. Żymant Mikołaj

Kategoria 2008-2010 (startowało 37 zawodników)

15. Ciempa Karol

19. Langowski Jan

25. Kowalski Patryk

28. Woźniak Wiktor

Kategoria 2011 i młodsi (startowało 16 zawodników)

8. Becella Jakub

W niedzielę 26 września natomiast odbył się Drużynowy Turniej „O Puchar Prezydenta Miasta Gdańska”

Pierwsi na plac boju wyszli nasi chłopcy. Dwie męskie ekipy MDKu spisały się znakomicie. I zespół w składzie: Żymant Mikołaj, Głowiński Szymon oraz Kowalski Tymon zajął drugie🥈 miejsce. W finale, po zaciętym pojedynku, musieli uznać wyższość ekipie gospodarzy. Było blisko😁

Drugi zespół w składzie Langowski Jan, Kowalski Patryk, Woźniak Wiktor oraz Ciempa Karol wywalczył 7 miejsce. Warto dodać, że ekipa MDK 5 II złożona była z młodszych zawodników dlatego też 7 miejsce to spory sukces 🥳

Po południu do rywalizacji stanęły dziewczęta. Do turnieju wystawiliśmy 3 ekipy żeńskie. Pierwszy zespół MDK 5 (w składzie Moś Teresa, Marta Ozga) wraz z zawodniczką TAFu Kingą Kowalską (mocne posiłki od sąsiadów😁) zajął pierwsze miejsce dominując od początku do końca zawodów. Dziewczyny  rozstawione były z numerem 1 i na tym miejscu zakończyły zawody💪

II zespół MDKu w składzie Konieczka Zofia, Królak Lena oraz Oliwia Buda zajął znakomite 6 miejsce.  Dziewczyny walczyły tego dnia bardzo dobrze. W walce o 4 przegrały z zespołem D'Artagnian Ursynów. Dobry prognostyk na przyszłość 💪

III zespół MDKu złożony był z naszych najmłodszych dziewczynek, które w sobotę stanęły na podium w swojej kategorii. Mowa tutaj o Basi Moś i Natalce Buda.  Skład uzupełniła ich starsza koleżanka Agaty Szczególska. Dziewczyny zajęły 10 miejsce walcząc z dużo starszymi koleżankami 💪