Floretowe medale w Challenge Wratislavia

W miniony weekend 19 i 20 czerwca po pandemicznej przerwie do kalendarza międzynarodowych zawodów szermierczych wrócił turniej Challenge Wratislavia. 

W turnieju chłopców w najstarszej kategorii Tymon Kowalski uplasował się na trzecim miejscu, a Szymon Głowiński zajął 8 miejsce. Jeszcze lepiej wśród dzieci spisali się nasi "etatowi" finaliści. Wiktor Woźniak zajął drugie miejsce, a Igor Głowiński trzecie.

Z początku turnieju, po eliminacji grupowej juniorów młodszych, nic nie wskazywało, że zawody zakończą się dla nas tak udanie. Przez przeciętne wyniki w grupach Tymon z Szymonem w 1/16 finału musieli stoczyć pojedynki z wysoko rozstawianymi reprezentantami Węgier. W następnej fazie eliminacji, dość gładko udało odprawić się zawodników z Niemiec. Kolejna eliminacja - walka ćwierćfinałowa, to bratobójczy pojedynek, z którego górą wyszedł ten starszy - Tymon, Szymon ostatecznie zajął 8 miejsce. W walce półfinałowej naszego zawodnika pokonał triumfator turnieju - David Sosnov (Wielka Brytania). Tymon ostatecznie zajął trzecie miejsce, co było najlepszym wynikiem wśród Polaków 👏🔥. 

Natomiast nasi najmłodsi zawodnicy od samego początku pokazali dobrą dyspozycję. Komplet wygranych walk w eliminacji grupowej zapewnił 3 i 4 nr rozstawienia Igorowi i Wiktorowi, a Patrykowi Kowalskiemu numer 7. Wysokie rozstawienie zapewniło chłopcom wolny los w pierwszej eliminacji. Chłopcy gładko radzili sobie z przeciwnikami w walkach o wejście do 8 oraz 4. Większe kłopoty okazały się w walkach półfinałowych. Igor Głowiński po wyrównanym pojedynku przegrał z reprezentantem Ukrainy. W drugim półfinale rewelacyjny come back zaliczył Wiktor Woźniak, przegrywając 7:4 zadał 4 trafienia z rzędu co zapewniło mu występ w finale. Po dobrej walce ostatecznie Wiktor przegrał 6:8 ze zwycięzcą turnieju - Romayuk Rostyslav (Ukraina) . Wywalczone miejsca przez Wiktora i Igora, były to najlepsze pozycje wśród reprezentantów Polski. 💪🔥🤺

Po znakomitym turnieju chłopców, przyszedł czas na dziewczęta. Nasz klub reprezentowało 9 zawodniczek. Najlepiej spisała się Tereska Moś, która wywalczyła znakomite drugie miejsce. Po przegraniu jednej walki grupowej, Tereska rozstawiła się z nr.16. W walce o 8 pokonała Kingę Kowalską z zaprzyjaźnionego klubu TAF. Tereska w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Czech. W tej samej kategorii wiekowej wystartowały jeszcze cztery nasze zawodniczki: Zofia Konieczka, Marta Ozga, Zofia Budzińska i Lena Królak. Najbliżej wejścia do TOP16 była Marta Ozga. W walkach o 32 poległy Lena Królak i Zosia Konieczka. Zosia Budzińska nie przebrnęła eliminacji grupowej. W najstarszej kategorii wiekowej walczyła Liliana Ścieszyńska. Liliana w walce o TOP16, uległa Zuzannie Wojewódzkiej z AZS AWF Poznań.

W najmłodszej kategorii wiekowej znakomite 9 miejsce zajęła Oliwia Buda. Oliwka eliminację grupową przeszła jak burza. Niestety w walce o TOP8 przegrała z późniejszą srebrną medalistką turnieju. W tej samej kategorii wiekowej startowała również Basia Moś oraz Natalia Buda. Obie przegrały walkę o wejście do TOP32. Warto zaznaczyć, że Natalka była najmłodszą zawodniczką turnieju ( 8 lat 🙂 ) 

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!!

Wyniki:

  • Floret dziewcząt - u 11 (stratowały 43 zawodniczki)
9. Oliwia Buda
17. Barbara Moś
27 Natalia Buda
  • Floret dziewcząt - u13 (startowało 67 zawodniczek)
2. Teresa Moś
29. Marta Ozga
36. Zosia Konieczka
46. Lena Królak
51. Budzińska Zofia
  • Floret dziewcząt - u15 (startowały 42 zawodniczki)
30. Liliana Ścieszyńska

  • Floret chłopców - u15 (startowało 56 zawodników)

3. Kowalski Tymon

8. Głowiński Szymon

50. Czerwiński Kacper

52. Żymant Mikołaj

  • Floret chłopców - u13 (startowało 68 zawodników)

52. Pocięgiel Patryk

61. Langowski Jan

  • Floret chłopców - u11 (startowało 26 zawodników)

2. Woźniak Wiktor

3. Głowiński Igor

9. Kowalski Patryk

Floretowe medale w Challenge Wratislavia Floretowe medale w Challenge Wratislavia Reviewed by MDK5 on czerwca 21, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.