Finałowa ósemka dla Jagody Olszówki oraz drużyny dziewcząt we florecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W ostatni weekend 27-28 czerwca w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - we florecie. Pierwszego dnia o tytuł Mistrza Polski do lat 17 walczyli floreciści.  

Najlepiej z zawodników UKS MDK 5 spisała się Jagoda Olszówka, która awansowała do finału. W pojedynku o wejście do strefy medalowej musiała uznać wyższość Karoliny Żurawskiej z zaprzyjaźnionej Toruńskiej Akademii Floretu. 

Na wysokiej dziesiątej pozycji zakończył turniej Kamil Tomeczek. W debiucie na OOM Aleksandra Nowakowska wywalczyła miejsce w najlepszej „16”, co również można uznać za dobry rezultat. Naszym ostatnim reprezentantem, był Tymon Kowalski, któremu wygranie jednej walki w grupach nie dało awansu do fazy pucharowej.  

Natomiast do turnieju drużynowego dziewcząt zakwalifikowało się 12 najmocniejszych zespołów z listy klasyfikacyjnej do lat 17. Udział naszej drużyny, był to drużynowy debiut floretu dziewcząt w tego rodzaju imprezie. Niestety do kwalifikacji chłopców zabrakło jednego miejsca, przy czym nasza drużyna była na pierwszym miejscu pod kreską ☹️. 

W meczu o wejście do „8” dziewczęta musiały zmierzyć się z AZS AWF Warszawą. Po wyrównanym meczu wygraliśmy wynikiem 45:36. W meczu ćwierćfinałowym nasza drużyna uległa późniejszym triumfatorkom z UKS de La Salle.  Ostatecznie nasza drużyna zakończyła turniej na 8 miejscu. Warto dodać, że Aleksandra Nowakowska, Liliana Ścieszyńska i Teresa Moś - świeżo upieczone drużynowe medalistki młodzików startowały w kategorii wyższej ze starszymi przeciwniczkami. 

Wyniki:

Turniej indywidualny 

  • Floret dziewcząt: (startowały 42 zawodniczki)

8. Olszówka Jagoda

16. Nowakowska Aleksandra

  • Floret chłopców: (startowało 42 zawodników)

10. Tomeczek Kamil

38. Kowalski Tymon 

Gratulujemy uzyskanych wyników 👏 👏 👏

Finałowa ósemka dla Jagody Olszówki oraz drużyny dziewcząt we florecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Finałowa ósemka dla Jagody Olszówki oraz drużyny dziewcząt we florecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Reviewed by MDK5 on czerwca 28, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.