Stylers Dance Studio świętowało Międzynarodowy Dzień Tańca

Wczoraj tj. 24 kwietnia, w tym wyjątkowym dniu na tancerzy SDS czekała niespodzianka. Zamiast cotygodniowych zajęć, warsztaty poprowadził Dorian Kuźniewski - utytułowany tancerz, choreograf wielokrotnych mistrzów Polski i Europy w hip hopie. Zostawił naszych tancerzy z dużą dawką pozytywnej energii. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca każdego roku inny wybitny artysta związany z tą sztuką przygotowuje przesłanie adresowane do tych, którzy kochają taniec. 


W 2021 roku orędzie przygotował główny tancerz baletu „Stuttgart Ballet” – Friedemann Vogel, który jak sam mówi bardziej przyzwyczajony jest do komunikowania się poprzez ruch, ale ma nadzieję, że jego przesłanie może w jakiś sposób pomóc wzmocnić bardzo potrzebne poczucie solidarności w społeczności tanecznej w tym bardzo trudnym czasie. 


"(...) Tak więc, gdy nagle nie wolno nam już występować, z zamkniętymi teatrami i odwołanymi festiwalami, nasze światy stanęły w martwym punkcie. (...) Jednak właśnie wtedy, gdy odebrano nam coś cennego, naprawdę doceniamy, jak ważne jest to, co robimy i ile taniec oznacza dla ogółu społeczeństwa. (...) Wierzę, że jest to wyjątkowe połączenie sprawności fizycznej i psychicznej, które pomoże nam przezwyciężyć, odkryć na nowo siebie, aby dalej tańczyć i inspirować."


Wszystkim tancerzom życzymy niekończącej się pasji, motywacji i inspiracji 🤩


Tłumaczenie orędzia 👇

https://e-teatr.pl/files/resources/OR_DZIE_MDT_IMIT_2021.pdf

Stylers Dance Studio świętowało Międzynarodowy Dzień Tańca Stylers Dance Studio świętowało Międzynarodowy Dzień Tańca Reviewed by MDK5 on kwietnia 30, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.