Rewelacyjny start szermierzy UKS MDK 5 Bydgoszcz w Pucharze Ziem Północnych!!!

W Szczecinie, po dłuższej przerwie, odbył się turniej dla dzieci. Nasz klub reprezentowało 9 zawodniczek i 12 zawodników. Pierwszego dnia walczyły dziewczęta. Kapitalnie zaprezentowała się Aleksandra Nowakowska oraz Natalia Buda. 


Obie znalazły się w finale w swoich kategoriach wiekowej. Ola zdobyła srebrny medal w kategorii do lat 14, natomiast Natalia wywalczyła złoto do lat 10. 


W kategorii młodzik w najlepszej ósemce, znalazła się również Teresa Moś. Warto dodać, że Tereska walczyła ze starszymi zawodniczkami.  Do najlepszej ósemki, w kategorii do lat 12,  awansowała również Oliwia Buda. Starsza z sióstr Buda  była blisko wywalczenia podium. W najlepszej 16 turniej, w kategorii młodzik, znalazła się Liliana Ścieszyńska, która zajęła wysokie 13 miejsce. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 3 miejsce.

Wyniki - floret dziewcząt:

  • Do lat 10 (startowało 10 zawodniczek)

1. Natalia Buda

  • Do lat 12 (startowało 28 zawodniczek)

7. Oliwia Buda

19.Basia Moś

22. Maria Petrowicz

  • Do lat 14 (startowało 73 zawodniczki)

2. Aleksandra Nowakowska

6. Teresa Moś

13. Liliana Ścieszyńska

52. Agata Szczegolska

54. Lena Królak

W drugim dniu turnieju walczyli chłopcy. Podium w kategorii dzieci zapełnili nasi zawodnicy!!! Zwycięzcą został Igor Głowiński, który w finale 8:7 pokonał swojego kolegę Wiktora Woźniaka, a trzecie miejsce zajął Patryk Kowalski. 


Bardzo dobrze spisali się również nasi młodzicy. W walce ćwierćfinałowej mieliśmy kolejny bratobójczy pojedynek naszych zawodników, a jego zwycięzcą okazał się Alex Kardyś, który zakończył turniej na trzecim miejscu. Szymon Głowiński po przegranej walce o wejście do strefy medalowej, uplasował się na miejscu 7. W finałowej ósemce w kategorii zucha, znalazł się jeszcze nasz najmłodszy etatowy reprezentant - Kacperek Dziewiątkowski. Poza wynikami indywidualnymi, kolejnym sukcesem jest 2 miejsce w punktacji klubowej. 

Wyniki - floret chłopców: 

  • Kat. Zuch (startowało 9 zawodników)

5. Dziewiątkowski Kacper

  • Kat. Dzieci (startowało 28 zawodników)

1. Głowiński Igor

2. Woźniak Wiktor

3. Kowalski Patryk

25. Becella Jakub

  • Kat. Młodzik (startowało 59 zawodników)

3. Kardyś Alex

7. Głowiński Szymon

43. Semrau Szymon

46. Ciempa Karol 

46. Pocięgiel Patryk

  • Kat. Junior Mł. (startowało 21 zawodników)

15. Kowalski Tymon

21. Żymant Mikołaj 

Gratulujemy uzyskanych wyników!!!

Rewelacyjny start szermierzy UKS MDK 5 Bydgoszcz w Pucharze Ziem Północnych!!! Rewelacyjny start szermierzy UKS MDK 5 Bydgoszcz w Pucharze Ziem Północnych!!! Reviewed by MDK5 on kwietnia 25, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.