Nasze wydarzenia w marcu, zapraszamy ;)

  • 01.03.2021 Arhol Galeria
"Zimowe marzenie" - integracyjna wystawa zdjęć pracowników i przyjaciół MDK 5. 
Zdjęcia z naszych wspomnień odległych w czasie i tych bardzo bliskich. Przedstawiają malownicze pejzaże (nie tylko z naszego kraju), zimową rekreację na śniegu i piękne detale. Wystawa jest wyrazem naszej tęsknoty za czasem swobodnego i radosnego korzystania z aury zimowej. 
Zdjęcia własne i z archiwów rodzinnych udostępnili: Hanna Grześkowiak, Natalia Smogulecka, Adrian Przednowek, Agnieszka Więckiewicz, Agnieszka Sikorska, Joanna Jóźwicka, Iwona Bagniewska, Magdalena Mrozińska, Piotr Kieruj, Ana Matijević – Komorowska, Zofia i Barbara Michalik, Zofia Charkot.
Wystawa czynna do 15.03.2021
  • 13 - 14.03. 2021, HSW Immobile Łuczniczka Bydgoszcz
Indywidulne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn
Program zawodów:
13.03.2021 (sobota) - turnieje indywidualne
- Floret kobiet 
08.45 uroczyste otwarcie Mistrzostw
09.00 rozpoczęcie eliminacji grupowej 
Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej
- Floret mężczyzn
14.30 - rozpoczęcie eliminacji grupowej 
Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej
14.03.2021 (niedziela)  - turniej drużynowy
10.00 Floret kobiet i mężczyzn 
Finały bezpośrednio po wyłonieniu finalistów w obu broniach
BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚĆI
  • 19.03.2021, piątek, ARTHOL Galeria, MDK 5

"Duet"

Wystawa jest zbiorem rysunków, prac malarskich i graficznych uzdolnionych młodych artystek: Karoliny Michalskiej i Agnieszki Galij, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy z pracowni Jana Zyśka. Podczas wystawy będziemy mogli zapoznać się z pracami prezentującymi sztukę bardzo świadomą oraz skłaniającą do refleksji. 

Autorki w swojej twórczości nawiązują do malarzy współczesnych m.in. Wilhelma Sasnala oraz Ewy Miller. Inspirację stanowi dla nich również malarstwo dwudziestowieczne i popkultura np. Salvador Dali, Andy Warhol. Prace nie zawsze opisują pozytywne emocje, często są przepełnione zadumą, a czasem moralizują odbiorcę. 

Fotorelacja z wystawy zostanie opublikowane na facebook.com/mdk5fordon.

  • 22.03.2021, poniedziałek, Facebook – strona pracowni – Ceramika w MDK nr 5

"Ceramika wiosenna"

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane prace uczniów sekcji ceramicznych w MDK nr 5 w Bydgoszczy (przedział wiekowy 4-16 lat). Wystawa w formie filmu zostanie opublikowana na facebookowej stronie Pracowni: Ceramika w MDK nr 5. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia! facebook.com/Ceramika-w-MDK-nr-5-120262899361354/

  • 23.03.2021, wtorek, ARTHOL Galeria, MDK 5

"Rajski ogród"

Wystawa prac sekcji plastycznych i ceramicznej łącząca w sobie wszystkie możliwe aspekty piękna przyrody: fauny i flory. Zawierać będzie także elementy dekoracji Wielkanocnej. Budząca się do życia przyroda wpisuje się w nasze życie codzienne. Chciejmy przystanąć i zauważyć to, co nam umyka.

Wystawa będzie zainstalowana do 15.04.2021

"W melodii jest siła zaklęta"

Koncert wokalno – instrumentalny muzycznych przebojów wszech czasów w wykonaniu sekcji instrumentalnej Młodzieżowa Orkiestra „Camerata Fordońska” oraz wokalnej „Studio Warsztat Młodzi Zdolni”. Podczas koncertu usłyszymy m.in. przeboje legendarnego zespołu The Beatles, Bony M., muzykę Henryka Warsa, Wojciecha Kilara, Astora Pizzoli i wiele innych.


Nasze wydarzenia w marcu, zapraszamy ;) Nasze wydarzenia w marcu, zapraszamy ;) Reviewed by MDK5 on marca 01, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.