Wspaniały występ Natana Oleszko i trenera Mariusza Migdalskiego w XX Central Europe Open w karate

W dniach 6-7 marca w bydgoskiej Arenie odbył się pierwszy tegoroczny turniej rankingowy Polskiej Unii Karate.

XX Central Europe Open - Grand Prix Pomorza i Kujaw zgromadził ponad 600 zawodników karate WKF z 67 klubów i 5 państw. Zawody były pierwszym turniejem kwalifikacyjnym do kadry narodowej na zbliżające się ME seniorów w Chorwacji i ME kadetów, juniorów i młodzieżowców w Finlandii. Sekcję karate MDK 5 oraz Bushido Bydgoszcz reprezentował Natan Oleszko, który po emocjonujących walkach zdobył III miejsce w konkurencji kumite 10-11 lat +35kg (białe i żółte pasy). Dodatkowo Natan wraz z kolegami z drużyny Bushido Sebastianem Czyżem i Maksymem Kulczykiem wywalczyli II miejsce w kumite drużynowym 10-11 lat. W walkach eliminacyjnych chłopcy pokonali drużynę Biofeed Shuto Starogard Gdański i Sakurę Rumia, dopiero w finale ulegli drugiej drużynie z klubu Bushido Bydgoszcz.

W konkurencjach seniorów powyżej 18 roku życia trener sekcji karate MDK 5 Mariusz Migdalski wywalczył 1 miejsce w kategorii wagowej +84kg i 1 miejsce w konkurencji OPEN (bez podziału na wagę) tym samym został liderem krajowego rankingu w wadze +84kg."