III Puchar Polski Juniorów we florecie „Adam Papée in memoriam” za nami...

W minioną niedzielę 7 lutego w bydgoskiej hali Arena 137 szermierzy rywalizowało o tytuł zwycięzcy III Pucharu Polski Juniorów. Turniej poświęcony był pamięci szermierza, legionisty, medalisty IO – Adama Papée.

Wygrana powędrowała do Gdańska, we florecie kobiet najlepsza okazała się być Malwina Kołodziejczyk (UKS de la Salle Gdańsk), która w finale pokonała Karolinę Żurawską (Toruńska Akademia Floretu), podium uzupełniły: Alicja Kisielewska (UKS de la Salle Gdańsk) oraz Amelia Olszewska (UKS Atena Gdańsk). Jedyna reprezentantka gospodarzy Jagoda Olszówka zajęła 23 miejsce.

W męskiej rywalizacji najlepszy był Piotr Kaśków (KS AZS AWFiS Gdańsk), który w pojedynku finałowym wygrał ze swym kolegą klubowym Adamem Podralskim, podium uzupełnili: Jakub Dołżycki (AZS AWF Poznań) oraz Jakub Kotek (Fundacja GSF).

Z zawodników gospodarzy najlepiej spisał się Kamil Tomeczek, który zajął 12 miejsce. Kamil po dobrych walkach w grupie wygrał pojedynki pucharowe o wejście do najlepszej 32, a następnie 16. W walce o wejście do finałowej 8, musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi z Gdańska. Na tym samym etapie rozgrywek zakończył turniej nasz kolejny reprezentant Szymon Mlicki.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników :)

Finałowe ósemki:

• Floret kobiet (startowało 60 zawodniczek)