Jagoda Olszówka oraz Kamil Tomeczek na podium II Pucharu Polski Juniorów Młodszych🤺

W Gdańsku 9 stycznia odbył się II Puchar Polski Juniorów Młodszych. Najpierw odbył się turniej we florecie mężczyzn. Kamil Tomeczek od samego początku turnieju pokazał dobrą dyspozycję. Po wygraniu kompletu walk w eliminacji grupowej, Kamil stoczył pojedynki pucharowe z wymagającymi przeciwnikami, a swojego pogromcę znalazł dopiero w półfinale turnieju. O sporym niedosycie może mówić Tymon Kowalski, który wygrał 5 z 6 walk w grupie, jednak nie udało mu się wygrać pierwszej walki pucharowej. Na tym samym etapie turnieju odpadł również Alex Kardyś.

Po zakończeniu turnieju mężczyzn, przyszła pora na zmagania kobiet. Tutaj najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Jagoda Olszówka, która rozkręcała się wraz z upływem turnieju. Jagoda wygrała 4 z 6 walk w eliminacja grupowej. W eliminacji pucharowej wyeliminowała 4 zawodniczki, przegrała dopiero pojedynek półfinałowy z późniejszą triumfatorką turnieju Amelią Olszewska (UKS Atena Gdańsk).

Do udanych startów turniej w Gdańsku na pewno może zapisać Aleksandra Nowakowska, która po dobrych walkach w grupie i walce o wejście do najlepszej 16 przegrała nieznacznie w 1/8 finału i zajęła 11 miejsce. Punkty na listę, poprzez wyjście z grupy może jeszcze dopisać Liliana Ścieszyńska. Pierwszy swój start w tej kategorii wiekowej odnotowała Marta Ozga, która walczyła dzielnie zdobywając cenne doświadczenie.

Wyniki:

• Floret kobiet (startowało 67 zawodniczek)

3. Olszówka Jagoda

11. Nowakowska Aleksandra

52. Ścieszyńska Liliana

66. Ozga Marta

• Floret mężczyzn (startowało 70 zawodników)

3. Tomeczek Kamil

33. Kowalski Tymon

55. Kardyś Alex

66. Głowiński Szymon

69. Piasecki Kacper

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników :)

Jagoda Olszówka oraz Kamil Tomeczek na podium II Pucharu Polski Juniorów Młodszych🤺  Jagoda Olszówka oraz Kamil Tomeczek na podium II Pucharu Polski Juniorów Młodszych🤺 Reviewed by MDK5 on stycznia 11, 2021 Rating: 5