Trzy medale florecistów i trzy medale florecistek w turnieju "Drimer Cup" w Toruniu 🤺

W miniony weekend 14-15 listopada w Toruniu odbył się ogólnopolski turniej szermierczy dla dzieci z okazji Święta Niepodległości "Drimer Cup".

W sobotę odbył się turniej chłopców. UKS MDK 5 reprezentowało 8 zawodników. W najmłodszej kategorii wiekowej złoty medal wywalczył Igor Głowiński. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Kowalski. Blisko pudła był Wiktor Woźniak, który zajął 5 miejsce. Warto zaznaczyć, że dla Wiktora był to dopiero drugi turniej w jego karierze. Pechowo zakończyła się walka Karola Ciempy. Karol był o 2 trafienia od finałowej ósemki. Ostatecznie nasz zawodnik zajął 10 miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej brązowy medal wywalczył Szymon Głowiński. Szymon w drodze do półfinału pokonał klubowego kolegę Tymona Kowalskiego. Tymon ostatecznie zajął 7 miejsce. Na 11 miejscu uplasował się Kacper Piasecki. W kategorii 2009-2008 jedyny nasz reprezentant Patryk Pocięgiel zajął 10 miejsce.

Dzień po udanym występie florecistów, przyszedł czas na zmagania dziewcząt. Florecistki UKS MDK 5 wypadły równie imponująco. W najstarszej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyła Aleksandra Nowakowska. Ola w walce finałowej musiała uznać wyższość Emilki Szefery z klubu Toruńska Akademia Floretu.

W kategorii 2009-2008 drugie miejsce zajęła Teresa Moś. Tereska w finale uległa zawodniczce z klubu Wrocławianie. Na wysokim 6 miejscu uplasowała się Marta Ozga. Bardzo dobre 12 miejsce zajęła waleczna Zosia Konieczka. 21 miejsce dla Leny Królak. Oczko niżej uplasowała się debiutująca Zofia Piasecka.

W najmłodszej kategorii wiekowej 3 miejsce zajęła Oliwia Buda. Oliwka w półfinale przegrała z reprezentantką gospodarzy 8:5. Na wysokim 5 miejscu uplasowała się Barbara Moś. Blisko TOP 8 była Natalia Buda, która zdobyła 9 miejsce. Warto dodać, że Natalia była najmłodszą uczestniczką turnieju (7 lat). 12 miejsce zajęła Maria Pietrowicz.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za zaangażowanie, ciekawe walki i ambitną postawę🤺

Trzy medale florecistów i trzy medale florecistek w turnieju "Drimer Cup" w Toruniu 🤺 Trzy medale florecistów i trzy medale florecistek w turnieju "Drimer Cup" w Toruniu 🤺 Reviewed by MDK5 on listopada 18, 2020 Rating: 5