Szermierczy weekend w Gdańsku i Warszawie 🤺

W Gdańsku (28.11.2020) odbył się II Puchar Polski do lat 20 we florecie. Najlepiej z bydgoskich florecistów spisał się Szymon Mlicki. „Mlicek” swojego pogromcę znalazł dopiero w ćwierćfinale zajmując ostatecznie szóste miejsce. Do udanych zawodów start w Gdańsku może zaliczyć Kamil Tomeczek, który po komplecie wygranych walk w grupie, w swojej drugiej walce pucharowej musiał uznać wyższość Piotra Gindy z Warty Poznań. W florecie kobiet, naszą jedyną reprezentantką klubu była Jagoda Olszówka.

60. Piasecki Kacper

W Warszawie w dniach 28-29 listopada odbył się turniej dla dzieci ,,O Puchar Ursynowa''. W sobotę startowały florecistki. Najlepiej spisała się Teresa Moś, która zajęła drugie miejsce🥈. Z dobrej strony pokazały się również: Oliwia Buda i Zofia Konieczka, które ukończył turniej w TOP16. W najstarszej kategorii wiekowej jedyna nasza reprezentantka Zofia Piasecka zajęła 16 miejsce. Wynik Zosi cieszy gdyż przygodę z szermierką rozpoczęła dopiero 4 tygodnie temu!!

Dzień później startowali chłopcy. Srebrny medal🥈 zdobył Igor Głowiński, który od 4 turniejów nie schodzi z ,,pudła'' W najstarszej kategorii wiekowej 8 miejsce zajął starszy z braci Głowińskich-Szymon.