Igor Głowiński najlepszy Gdańsku!!!

Po długiej, prawie półrocznej przerwie wracamy na turniejowe plansze :) W miniony weekend (26-27.09.) w Gdańsku odbył się turniej szermierczy pn. "Gdańska Kuźnia". Pierwszego dnia walczyli chłopcy. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Najlepiej spisali się zawodnicy najmłodszej kategorii: Igor Głowiński zdecydowanie wygrał (przy czym w żadnej walce Igor nie stracił więcej niż 1 trafienie)! Bardzo dobry rezultat uzyskali również: Patryk Kowalski, który uplasował się na trzecim miejscu, Tymon Kowalski oraz Kacper Piasecki, którzy wywalczyli miejsce w finałowej ósemce. O sporym niedosycie mogą mówić Szymon Głowiński i Alex Kardyś, którzy po udanych walkach grupowych przegrali walki o wejście do szerokiego finału.

8. Piasecki Kacper

W drugim dniu zmagań nasz klub reprezentowało 8 zawodniczek. Najlepiej spisały się Ola Nowakowska i Oliwia Buda, które zakończyły turniej w szerokim finale. Udany start może odnotować Marta Ozga, która po grupach rozstawiła się z numerem 9 i niestety w walce o wejście do ósemki wpadła na swoją starszą koleżankę klubową.

19. Konieczka Zofia

W ty samym czasie w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. UKS MDK 5 reprezentował Tomasz Stróżyński, który zajął bardzo dobre 16 miejsce.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych rezultatów!!!

Igor Głowiński najlepszy Gdańsku!!! Igor Głowiński najlepszy Gdańsku!!! Reviewed by MDK5 on października 01, 2020 Rating: 5