Wycieczki rowerowe koła geograficzno - turystycznego :)


Pierwsza wycieczka rowerowa koła geograficzno – turystycznego po naszym powrocie do spotkań na żywo to wycieczka „Śladami bydgoskich zabytków”. Na początek oficjalny symbol miasta – trzy szachulcowe spichlerze z przełomu XVIII/XIX wieku, następnie Wyspa Młyńska, najstarszy w Bydgoszczy Kościół – Katedra pw. św. Marcina i Mikołaja – bydgoska Fara, Kościół Klarysek i Kościół garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju, ongiś oo. bernardynów, jeden z trzech najstarszych zabytków sakralnych miasta Bydgoszczy, sięga swym początkiem świetnej epoki Jagiellonów. Pojechaliśmy również zobaczyć miejsce, w którym przed laty stał bydgoski zamek zniszczony podczas potopu szwedzkiego.

Celem drugiej wycieczki stał się największy park miejski w Polsce – Myślęcinek, , którego powierzchnia wynosi 830 hektarów (takiego ogromnego parku nie ma nawet Warszawa;). 
Najpierw ruszyliśmy z Kaplicznej do Fordonu w okolice marketu Liroy Merlin i tam wjechaliśmy w piękną leśną drogę pieszo-rowerową prowadzącą prosto do Myślęcinka. Na miejscu poszliśmy na pyszne lody. 
Następnie objechaliśmy wzdłuż i wszerz wszystkie trasy rowerowe w samym Myślęcinku i okolicach Myślęcinka. Razem zrobiliśmy około 30 km.

Wycieczki odbyły się oczywiście w małej grupie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa – odległości i bezpieczeństwa ruchu drogowego :)

Wycieczki rowerowe koła geograficzno - turystycznego :) Wycieczki rowerowe koła geograficzno - turystycznego :) Reviewed by MDK5 on czerwca 18, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.