Kamil Tomeczek z brązowym medalem w Drużynowym Pucharze Europy Kadetów !!!🥉

W dniach 8-9 lutego w stolicy odbył się Puchar Europy Kadetów we florecie. Pierwszego dnia floreciści rywalizowali w turnieju indywidualnym. Najlepiej z naszej trójki zawodników spisał się Kamil Tomeczek, który zajął znakomite 24 miejsce (na 158 zawodników). Dla Kamila jest to życiowy sukces w turnieju tej rangi. Na słowa uznania zasługuje debiutant Tymon Kowalski, który był bardzo blisko wejścia do fazy eliminacji bezpośredniej. Tymon walczył dzielnie zostawiając serce na planszy. Do awansu zabrakło jednego trafienia. Wielkie brawa!💪👏 Po fazie grupowej z turniejem pożegnał się Karol Kulski, który niestety nie wygrał żadnej walki, ale zdobył na pewno cenne doświadczenia :)
Dzień po udanym występie Kamila w turnieju indywidualnym przyszedł czas na turniej drużynowy. Zawodnik UKS MDK 5 został powołany do drużyny Polska III. Drużyna w składzie Kamil Tomeczek, Szymon Pacholczyk (IKS Leszno), Jan Nowak (Polonia Leszno) i Tymon Lewicki (D'Artagnan Ursynów) prowadzona przez trenera Przemysława Fogta pokonała w pierwszym meczu zespół Ukrainy II 45:18. W meczu o wejście do TOP8 pokonała rozstawioną z numerem 4 ekipę Wielkiej Brytanii 45:36. W ćwierćfinale wyeliminowała zespół z Węgier, awansując do najlepszej czwórki turnieju! W półfinale przegrała z pierwszą reprezentacją Polski 45:17.
Po długich i wyczerpujących walkach przyszedł czas na najważniejszy mecz. Mecz o brązowy medal🥉. Cała ekipa zawalczyła bardzo taktycznie, kontrolując wynik do ostatniej walki. W ostatniej walce kończący Kamil Tomeczek miał spory zapas trafień dzięki czemu mógł na spokojnie dobić do 45 punktów i zapewnić upragniony brązowy medal w Drużynowym Pucharze Europy.

Drużyna Polska III sprawiła miłą sensacje. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów. Wielkie podziękowania dla trenera Przemysława Fogta, który poprowadził drużynę do sukcesu.
Brawa!!!🤺💪

Kamil Tomeczek z brązowym medalem w Drużynowym Pucharze Europy Kadetów !!!🥉 Kamil Tomeczek z brązowym medalem w Drużynowym Pucharze Europy Kadetów !!!🥉 Reviewed by MDK5 on lutego 10, 2020 Rating: 5