Młodość, elegancja i szlachetna rywalizacja - Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie za nami!

Mistrzostwa Polski Juniorów to najważniejsza impreza krajowa w kalendarzu startów zawodników do lat 20. Drugi raz w historii mogliśmy zorganizować imprezę szermierczą tej rangi w Bydgoszczy.

W sobotę odbył się turniej indywidualny. We florecie kobiet Mistrzem Polski została Karolina Żurawska (Budowlani Toruń), która w finale pokonała Magdalenę Ławską (Wrocławianie) 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęły Marta Oklińska oraz Malwina Kołodziejszyk (obie Fundacja Gdańska Szkoła Floretu). We florecie mężczyzn Mistrzem Polski został Maciej Bem (AZS AWF Poznań), który w finale pokonał Jana Jurkiewicza (Budowlani Toruń) 15:13. Na najniższym podium stanęli  Adam Podralski (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Mikołaj Płaszczewski (Warta Muszkieterowie Poznań).

W niedzielę odbył się turniej drużynowy.  Złoty medal we florecie kobiet zdobyła drużyna Warty Muszkieterowie Poznań, która w finale pokonała zespół UKS De La Salle Gdańsk 44:45. Brązowy medal zdobył zespół Fundacji Gdańskiej Szkoły Floretu. We florecie mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął zespół KS AZS AWFiS Gdańsk. Srebrny medal zdobyła drużyna AZS AWF Poznań, a brąz AZS AWF Warszawa.

W turnieju wzięło udział 5 zawodników UKS MDK 5: Szymon Mlicki, Wiktor Stachera, Kamil Tomeczek, Karol Kulski oraz Igor Bołdziło. Najlepiej spisał się Szymon Mlicki, który zajął 11 miejsce. Szymon w walce o najlepszą ósemkę przegrał z późniejszym Mistrzem Polski Maciejem Bemem 15:13. Było Blisko :) Kamil Tomeczek oraz Igor Bołdziło przegrali swoje walki o wejście do TOP32. Po eliminacji grupowej z turniejem pożegnali się Wiktor Stachera oraz Karol Kulski.

Dzień później męska drużyna UKS MDK 5 zajęła 10 miejsce. W walce o najlepszą ósemkę turnieju przegrała z zespołem UKS Atena Gdańsk 37:45.