Kamil Tomeczek o krok od finałowej ósemki w Gdańsku!

W pierwszy weekend Nowego Roku w Gdańsku odbył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie. W turnieju najlepiej spisał się Kamil Tomeczek, który zajął wysokie 12 miejsce (startowało 117 zawodników). Kamil w fazie grupowej wygrał wszystkie walki, tracąc 9 trafień. Z wolnym losem awansował do najlepszej 64 turnieju. Pojedynek o TOP 8 Kamil przegrał z późniejszym brązowym medalistą Mikołajem Płaszczewskim. Walka była wyrównana, ale w końcówce zabrakło mocy. Nad tym będzie trzeba popracować :) Forma rośnie i to nas cieszy. We florecie mężczyzn z bardzo dobrej strony spisał się Karol Kulski, który w fazie grupowej przegrał tylko z Mikołajem Płaszczewskim. I tak jak Kamil, do fazy grupowej wszedł z wolnym losem. Po zaciętym pojedynku przegrał jednak walkę o wejście do 32 i ostatecznie zajął 33 miejsce. O krok od zdobycia punktów do listy klasyfikacyjnej był Tymon Kowalski. Tymon z trzema wygranymi walkami w grupie musiał walczyć o wejście do 64. Niestety ta sztuka mu się nie udała, ale widać, że stać go na dużo i w następnym turnieju powinno być dużo lepiej.

We florecie kobiet bardzo dobry występ zanotowała nasza 12-letnia Ola Nowakowska. Ola w bardzo silnie obsadzonej grupie przegrała tylko jedną walkę i dzięki temu z wolnym losem awansowała do 62 turnieju zdobywając kolejne punkty do listy klasyfikacyjnej Juniora Młodszego. W pojedynku o 32 uległa zawodniczce Polonii Leszno 15:9. 36 miejsce na 87 zawodniczek. Imponujący wynik w turnieju do lat 17!!! W turnieju wystartowali również nasi młodzi zawodnicy: Liliana Ścieszyńska, Alex Kardyś, Szymon Głowiński i Damian Langowski. Dla tej czwórki zawodników to chwila na zdobycie doświadczenia i naukę ponieważ mają jeszcze czas na zabłyśnięcie w tej kategorii wiekowej.
Kamil Tomeczek o krok od finałowej ósemki w Gdańsku! Kamil Tomeczek o krok od finałowej ósemki w Gdańsku! Reviewed by MDK5 on stycznia 06, 2020 Rating: 5