"Piosnka Żołnierza" - cykl koncertów edukacyjnych z Moniuszką


W dniach 7 i 8 listopada w MDK 5 odbyły się kolejne koncerty edukacyjne w ramach projektu "Powiem Ci na uszko, kim był Staś Moniuszko". Zaproszeni artyści zapoznali młodych słuchaczy z brzmieniami instrumentów dętych, klawiszowych, perkusyjnych oraz rodzajami ludzkiego głosu.


Tematyka koncertów związana była z obchodami Święta Niepodległości. Fordońską Piwnicę Artmuza 5 wypełniły dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Młodzi melomani wcielili się w żołnierzy oraz orkiestrę wojskową. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych skomponowanych przez Stanisława Moniuszkę „Piosnki Żołnierza” czy „Pieśni wojennej”.


Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty pt.„Lulajże mi lulaj”, które odbędą się 18 i 19 grudnia br. oczywiście w świątecznym klimacie 🎅


Projekt realizowany jest ze środków Miasta Bydgoszczy przez Stowarzyszenie Fordońska Piwnica Artmuza 5 we współpracy z MDK 5.

"Piosnka Żołnierza" - cykl koncertów edukacyjnych z Moniuszką "Piosnka Żołnierza" - cykl koncertów edukacyjnych z Moniuszką Reviewed by MDK5 on listopada 08, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.