Cztery medale szermierzy UKS MDK 5 w Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie...

W sobotę 5 października odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju "Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14". Na planszach stanęło 345 zawodników reprezentujących kluby z Polski i Łotwy.

Zawody rozgrywane były w dwóch broniach: floret dziewcząt i floret chłopców oraz w 3 kategoriach wiekowych: zuch (8 lat i młodsi), dzieci (9 – 10 lat) i młodzik (12 – 14 lat)
Z zawodników UKS MDK 5 w kategorii zuchy najlepiej spisał się Igor Głowiński, który zajął drugie miejsce. W tej samej kategorii wiekowej 3 miejsce zajął Patryk Kowalski. Po raz kolejny duet Głowiński-Kowalski zameldował się w ścisłej ósemce turnieju .

W kategorii młodzik na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Nowakowska. Ola w fazie grupowej na 6 pojedynków wygrała pięć. W fazie pucharowej nasza zawodniczka została rozstawiona z numerem 10. W walkach do 12 trafień pokonała odpowiednio: Lilianę Ścieszyńską, Zuzannę Góralczyk, Natalię Trzcińską oraz Zuzannę Kędziorę. Dopiero w półfinale naszą zawodniczkę zatrzymała Marta Jakubowska. Warto dodać, że nasza zawodniczka walczyła z zawodniczkami dwa lata starszymi.

W kategorii dzieci brązowy medal zdobył również Alex Kardyś. Alex tradycyjnie wygrał wszystkie walki w grupie tracąc jedno trafienie i dopiero w półfinale przegrał z Maciejem Mazurem z Warty Poznań.

W najlepszej ósemce turnieju znalazła się również 9-letnia Oliwia Buda. Blisko ósemki była również Maja Kułakowska, która zajęła wysokie 11 miejsce.

Organizatorami Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Prezydenta Bydgoszczy.

Turniej dofinansowano ze środków Miasta Bydgoszczy, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Rady Rodziców MDK 5.

8. Pyskło Bartosz UKS ATENA GDAŃSK

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego Miasta.👏👏👏
FOTO
Relacja Tygodnik Bydgoski

Cztery medale szermierzy UKS MDK 5 w Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie... Cztery medale szermierzy UKS MDK 5 w Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie... Reviewed by MDK5 on października 06, 2019 Rating: 5