Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży bez medalu...,a było tak blisko...


W dniach 2 i 3 maja w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Na ten prestiżowy turniej zakwalifikowało się po 42 najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju.  W tym gronie znalazło się 4 naszych zawodników: Jagoda Olszówka, Szymon Mlicki, Igor Bołdziło i Kamil Tomeczek.

Pierwsze na planszy pojawiły się dziewczyny. Jagoda Olszówka niestety nie wygrała żadnej walki w grupie i odpadła z turnieju. Później wystartowali chłopcy. Szymon Mlicki (komplet zwycięstw), Kamil Tomeczek (5 zwycięstw) oraz Igor Bołdziło (3 zwycięstwa) przebrnęli eliminację grupową i awansowali do eliminacji bezpośredniej.
Już w pierwszej eliminacji Kamil i Igor musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Kolejne eliminacje przeszedł Szymon Mlicki. Szymon bez problemu awansował do najlepszej ósemki turnieju. Niestety z powodu kontuzji nie mógł w pełni sił toczyć walki o podium, co spowodowało porażkę z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Mateuszem Biedrzyckim 15:13. A było tak blisko ;)

Wyniki turnieju indywidualnego:
  6. Szymon Mlicki
18. Kamil Tomeczek
25. Igor Bołdziło
42. Jagoda Olszówka

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Nasz klub mógł wystawić w turnieju jedną drużynę męską. Drużyna rozstawiona z numerem 3 w walce o czwórkę uległa zespołowi Warta Muszkieterowie Poznań 40:45. W kolejnych meczach przegraliśmy z drużyną Fundacja GSF 43:45 i wygraliśmy z drużyną Budowlani Toruń 45:25 zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Gratulujemy!!!
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży bez medalu...,a było tak blisko... Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży bez medalu...,a było tak blisko... Reviewed by MDK5 on maja 15, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.