UKS MDK 5 podbił Szczecin!


W miniony weekend odbył się Turniej "Puchar Ziem Północnych" we florecie dziewcząt i chłopców w Szczecinie.
W sobotę w najmłodszej kategorii wiekowej nasze zawodniczki zdobyły dwa miejsca na podium. Maja Kułakowska i Oliwia Buda w fazie grupowej wygrały odpowiednio: 4 i 5 walk. W eliminacji bezpośredniej Oliwia z wolnym losem awansowała do najlepszej ósemki. Maja musiała w walce o 8 wyeliminować zawodniczkę ze Szczecina.

W ćwierćfinałach dziewczyny nie miały sobie równych. W półfinale Maja pokonała zawodniczkę z UKS 35 Bielawy Toruń i awansowała do finału natomiast Oliwia Buda przegrała z zawodniczką Kolejarza Wrocław zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Maja w finale po pasjonującej walce przegrała 8:7 i zajęła drugie miejsce. W tej samej kategorii wiekowej 11 miejsce zajęła Barbara Moś.
W kategorii dzieci zawodniczki osiągnęły następujące wyniki:
11 m Teresa Moś
28 m Zosia Konieczka
42 m Marta Ozga
W kategorii młodzik blisko finałowej ósemki była Ola Nowakowska. Ola wygrała wszystkie walki w grupie i w fazie eliminacji bezpośredniej rozstawiła się z numerem 3. W walce o najlepszą 16 Ola pokonała Nadię Jaszczołt z Budowlanych Toruń. W kolejnej fazie uległa Biance Telatynskiej z Kolejarza Wroclaw zajmując znakomite 9 miejsce. W najlepszej 32 turnieju znalazła się również Liliana Ścieszyńska (30msc). Warto dodać, że dziewczyny walczyły ze starszymi od siebie zawodniczkami.


W najstarszej kategorii wiekowej 6 miejsce zajęła Jagoda Olszówka. Jagoda w grupie wygrała 4 walki. W ćwierćfinale przegrała z Sonią Turbo z klubu Kusy Szczecin.


Po sobotnich zmaganiach dziewczyn przyszła kolej na rywalizację chłopców. Przy niemocy starszych kolegów, odpowiedzialność za klubowe wyniki wzięli na siebie nasi najmłodsi startujący zawodnicy. Igor Głowiński oraz Patryk Kowalski przegrali po jednej walce w grupach. Jednak w eliminacji pucharowej Igor nie miał sobie równych. Wygrywając finał z zawodnikiem gospodarzy 8:3 zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju!!! Patryk Kowalski nie zdołał wygrać walki ćwierćfinałowej i ostatecznie zajął 5 miejsce.
O sporym niedosycie może mówić Alex Kardyś, który eliminację grupowa zakończył z kompletem zwycięstw, co dało mu 3 rozstawienie. Niestety Alex przegrał walkę o wejście do finałowej ósemki i zajął 10 miejsce.
Wyniki:
kat. 2005-2007
Startowało (71 zawodników)
36. Kowalski Tymon
51. Głowiński Szymon
70. Langowski Jan
kat. 2008-2009
Startowało (52 zawodników)
10. Kardyś Alex
37. Semrau Szymon
40. Langowski Jan
42. Wierzba Jan
45. Ważny Kamil
kat. 2010 i młodsi
Startowało (12 zawodników)
1. Głowiński Igor
5. Kowalski Patryk
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników!!!

UKS MDK 5 podbił Szczecin! UKS MDK 5 podbił Szczecin! Reviewed by MDK5 on kwietnia 08, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.