Szymon Mlicki zdobywa kolejne szermiercze doświadczenia ...

Szymon Mlicki 54 florecistą na świecie!!! Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce w Toruniu. Wielkim sukcesem Szymona Mlickiego i naszego klubu była kwalifikacja do tego turnieju. W zawodach wystartowało 121 florecistów z 52 krajów. W eliminacji grupowej Szymon wygrał 3 z 5 walk, co dało mu 53 rozstawienie w turnieju. W eliminacji pucharowej w tabeli 1/64 Szymon gładko poradził sobie z reprezentantem Filipin - Prince John Felipe.
W następnym pojedynku Szymonowi przyszło się mierzyć z aktualnym medalistą ME z Foggii Tommaso Martini. Po wyrównanym pojedynku Szymon przegrał 15:10 i zajął ostatecznie 54 miejsce.
Jego koledzy z reprezentacji zajęli: 15m. Adam Podralski i 72m. Mateusz Biedrzycki. Tytuł Mistrza Świata powędrował do Egora Barannikova z Rosji.