POMOSTY to co nas łączy - finał międzynarodowego projektu

W ostatnią sobotę marca odbył się wernisaż, który zakończył projekt „POMOSTY – to co nas łączy” artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży”. Była to już trzecia edycja międzynarodowych warsztatów.
W projekcie brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 66, Szkoły Podstawowej nr 9, młodzież niepełnosprawna z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Wiatrak, młodzież i osoby dorosłe uczęszczające na warsztaty plastyczne Grupy Wsparcia w Fundacji „Wiatrak”, dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3, studenci Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dzieci z Domowego Domu Kultury w Lubiczustudenci Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz wychowankowie MDK 5. 
W Kragujevcu (Serbia) projekt realizowały dzieci i młodzież ze szkoły Podstawowej im. Milutin i Draginja Todorović i Centrum Doskonalenia Sztuk Plastycznych „CELUS”, z serbskiej części Kosova – Zvečan dzieci ze Szkoły Podstawowej im. „Vuk Karadzić”.
Projekt artystyczny miał na celu integrować środowisko dzieci i młodzieży z różnych placówek i instytucji naszego Miasta oraz budować pomosty między innymi miastami w kraju i za granicą. Spośród przeszło 160 prac Jury wybrało 17 prac, które zostały nagrodzone oraz 15 prac, które zostały wyróżnione.
Sobotni wernisaż uświetniła koncertem Młodzieżowa Orkiestra "Camerata Fordońska", która za sprawą pani Any Matijević – Komorowskiej przyczynia się w dużym stopniu do budowania pomostów między Bydgoszczą, a Kragujevcem.

Nie tylko nagrodzone prace będzie można oglądać do 15 kwietnia w Arthol Galerii MDK 5. Serdecznie zapraszamy! Następnie wystawa będzie prezentowana w placówkach z nami współpracujących.
Projekt został zrealizowany w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Organizatorem projektu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Honorowy patronat nad projektem objęli: 
Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski 
Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik

Za zaangażowanie artystom, nauczycielom i wszystkim osobom i instytucjom wspierającym nasz projekt serdecznie dziękuję.
Magdalena Mrozińska - autorka projektu
Fotorelacja Barbara Pszczółkowska


POMOSTY to co nas łączy - finał międzynarodowego projektu POMOSTY to co nas łączy - finał międzynarodowego projektu Reviewed by MDK5 on kwietnia 01, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.