"Wrocław odczarowany"


Świetny występ szermierzy UKS MDK 5 w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Challenge Wratislavia''.
Poprzednie edycje turnieju ,"Challenge Wratislavia" nie były dla naszych zawodników szczęśliwe. W miniony weekend (22-24.03.) było inaczej.
W sobotę startowali chłopcy. W najstarszej kategorii wiekowej 6 miejsce zajął Kamil Tomeczek! Kamil w eliminacji grupowej nie miał sobie równych (stracił 7 trafień). Pierwsza eliminacja bezpośrednia miała być "spacerkiem", a okazała się niezwykle trudna. Kamil po ciężkim boju pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii 15:14 awansując tym samym do najlepszej 64 turnieju. W kolejnych eliminacjach pokonał Amerykanina Samuela Fu oraz dwóch Polaków Mikołaja Olszewskiego i Krzysztofa Łopatniuka awansując tym samym do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale musiał uznać wyższość zawodnika reprezentacji Francji. W tej kategorii wiekowej wystartowało 230 zawodników.
W średniej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Głowiński, który tak jak Kamil Tomeczek, wygrał wszystkie walki grupowe. Szymon z wolnym losem awansował do 128 turnieju. W walce o 64 pokonał reprezentanta Węgier 12:5. W kolejnej fazie przegrał z zawodnikiem z Rosji 12:5 zajmując znakomite 40 miejsce (startowało 279 zawodników). W tej samej kategorii wiekowej dobrze spisał się Tymon Kowalski, który w grupie przegrał tylko jedną walkę i również mógł cieszyć się z wolnego losu w pierwszej fazie eliminacji bezpośredniej. W walce o 64 przegrał z zawodnikiem z Rosji zajmując 70 miejsce.
W najmłodszej kategorii wiekowej 2 miejsce zajął Alex Kardyś!!! Alex w grupie przegrał tylko jedną walkę. W kolejnej fazie turnieju musiał toczyć ciężkie boje z reprezentantami: Czech, Polski, Rumunii, Ukrainy, Słowacji i Francji. Sensacją była walka ćwierćfinałowa, gdzie Alex rozgromił zawodnika Słowacji 8:1. W finale przegrał z zawodnikiem z Izraela. Wieeelkie brawa!
Dzień później odbył się turniej we florecie dziewcząt. W średniej kategorii wiekowej znakomite zawody rozegrała Aleksandra Nowakowska. Ola po dobrej eliminacji grupowej rozstawiła się z numerem 77. W pierwszej eliminacji bezpośredniej pokonała zawodniczkę z Rumuni 12:5. W kolejnej fazie wygrała z zawodniczką ze Szkocji 12:10. W walce o najlepszą szesnastkę, Ola po ciężkim boju pokonała reprezentantkę Polski 12:10. Niestety w kolejnej fazie uległa reprezentantce Mołdawii zajmując znakomite 15 miejsce!!!(startowało 220 zawodniczek)
W najmłodszej kategorii wiekowej doszło do miłej sensacji. Zofia Konieczka zajęła 31 miejsce. Zosia w fazie grupowej wygrała 3 z 5 walk i awansowała do kolejnej fazy. W walce o 64 wygrała z reprezentantką Wielkiej Brytanii. W kolejnej fazie sensacyjnie pokonała, rozstawiona z numerem 12, Rosjankę 8:7. W walce o 16 zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Zosia przegrała 8:5 zajmując 31 miejsce na 150 zawodniczek.
Z dobrej strony pokazała się również Teresa Moś. Teresa,podobnie jak Zosia, wygrała 3 z 5 walk w eliminacji grupowej. W pierwszej walce wygrała z reprezentantką Niemiec. Niestety w następnej części turnieju wpadła na rozstawioną z numerem pierwszym Polkę. Tereska zajęła ostatecznie 60 miejsce!!!
Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Floret dziewcząt(u13):
182. Liliana Ścieszyńska
Startowało 220 zawodniczek.

Floret dziewcząt(u11):
108. Marta Ozga
123. Oliwia Buda
146. Barbara Moś
Startowało 147 zawodniczek.

Floret chłopców(u15):
215. Damian Langowski
Startowało 230 zawodników.

Floret chłopców(u13):
139. Mikołaj Żymant
186. Miłosz Zieliński
269. Sambor Zieliński
Startowało 290 zawodników.

Floret chłopców(u11):
103. Jan Wierzba
122. Kamil Ważny
155. Igor Głowiński
170. Jan Langowski
Startowało 190 zawodników.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz sztabu trenerskiego :)

"Wrocław odczarowany" "Wrocław odczarowany" Reviewed by MDK5 on marca 25, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.