Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy


Pierwszego dnia rozgrywanych w dniach 22 -26.02.2019 Mistrzostwach Europy w szermierce we włoskiej Foggii odbył się turniej indywidualny w kategorii floret mężczyzn. Szymon Mlicki UKS MDK 5 po niezbyt udanych walkach w eliminacji grupowej (2 wygrane, 3 przegrane) rozstawił się do turnieju głównego z 50 numerem. W 1/32 gładko poradził sobie z wyżej rozstawianym Utku Ozyalcin (Turcja). W następnej rundzie Szymon zmierzył się z Jakiem McGillion-Moore (Irlandia). Po wyrównanej walce, Szymon przegrał jednym trafieniem 15 do 14, ostatecznie zajmując dobre 32 miejsce w stawce 87 zawodników. Zwycięzcą turnieju, a zarazem Mistrzem Europy został Arwen Borowiak - Niemcy.
W poniedziałek (25.02.) Szymon wraz z kolegami z Kadry Narodowej: Adamem Podralskim, Adamem Jakubowskim (obaj UKS Atena Gdańsk) oraz Mateuszem Biedrzyckim (AZS-AWF Warszawa) zmierzyli się w turnieju drużynowym zajmując ostatecznie 7 miejsce na 18 startujących drużyn.
Gratulujemy!
Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy Reviewed by MDK nr 5 on marca 01, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.