Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy


Pierwszego dnia rozgrywanych w dniach 22 -26.02.2019 Mistrzostwach Europy w szermierce we włoskiej Foggii odbył się turniej indywidualny w kategorii floret mężczyzn. Szymon Mlicki UKS MDK 5 po niezbyt udanych walkach w eliminacji grupowej (2 wygrane, 3 przegrane) rozstawił się do turnieju głównego z 50 numerem. W 1/32 gładko poradził sobie z wyżej rozstawianym Utku Ozyalcin (Turcja). W następnej rundzie Szymon zmierzył się z Jakiem McGillion-Moore (Irlandia). Po wyrównanej walce, Szymon przegrał jednym trafieniem 15 do 14, ostatecznie zajmując dobre 32 miejsce w stawce 87 zawodników. Zwycięzcą turnieju, a zarazem Mistrzem Europy został Arwen Borowiak - Niemcy.
W poniedziałek (25.02.) Szymon wraz z kolegami z Kadry Narodowej: Adamem Podralskim, Adamem Jakubowskim (obaj UKS Atena Gdańsk) oraz Mateuszem Biedrzyckim (AZS-AWF Warszawa) zmierzyli się w turnieju drużynowym zajmując ostatecznie 7 miejsce na 18 startujących drużyn.
Gratulujemy!
Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy Jedno trafienie od awansu do najlepszej "16" Mistrzostw Europy Reviewed by MDK5 on marca 01, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.