Co nam w duszy gra...


W minioną sobotę nasz MDK gościł sympatyków sekcji instrumentów klawiszowych na koncercie „Co nam w duszy gra...”. Przybyłych powitały początkujące adeptki gry - Martynka Koźlak i Michalinka Maćkowiak.
W koncercie wystąpili początkujący uczestnicy, a także wieloletni wychowankowie zajęć. Młodzi instrumentaliści przygotowali wiele pięknych, popularnych lub mniej znanych melodii i piosenek w swoich opracowaniach, a niektórzy wykonali je z towarzyszeniem wokalu.
Maciej Trzebuniak zaśpiewał do własnego akompaniamentu piosenkę „Dwie drogi”, Julka Kwiatkowska „Kot bez ogona” Varius Manx, Marysia Białowąs „Error” Natalii Nykiel i „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel, a Anita Muszyńska „Byle jak” - piosenkę Margaret. Pojawił się również temat muzyczny z filmu „Nietykalni”, wspaniale odtworzony przez Piotra Ciempę, który wykonał bis grając inny motyw tego samego kompozytora Ludovico Einaudi.

Podczas koncertu zabrzmiało jeszcze wiele innych polskich i zagranicznych utworów muzyki rozrywkowej, a o ich pochodzeniu i autorach opowiadała Zosia Panek i Dagmara Muszyńska. Widownia nie szczędziła braw młodym instrumentalistom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie się do występu. Cały koncert przebiegał pod czujnym okiem pani Gabrieli Witkowskiej :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ
Co nam w duszy gra... Co nam w duszy gra... Reviewed by MDK5 on marca 07, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.