Sukcesy naszych zawodników w Toruniu

W miniony weekend w Toruniu odbył się turniej szermierczy ,,Wuteh Cup''. Do miasta nad Wisłą wybrała się spora ekipa szermierzy UKS MDK 5. Ten dzień należał zdecydowanie do żeńskiej ekipy. W kategorii ,"zuch" drugie miejsce zajęła Tereska Moś. Teresa w finale (drugi raz z rzędu) spotkała z Kingą Kowalską z UKS 35 Bielawy Toruń. Tym razem górą była zawodniczka miejscowych. Trzecie miejsce zdobyła Maja Kułakowska. W ćwierćfinale doszło do bratobójczej walki. Maja spotkała się z Martą Ozgą. Dla Majki było to pierwsze podium w karierze, a dla Marty pierwszy awans do najlepszej ósemki turnieju!

W tej samej kategorii wiekowej, ale we florecie chłopców bardzo dobrze spisali się: Jan Langowski i Igor Głowiński. Po bardzo dobrych walkach grupowych zawodnicy rozstawili się na wysokich lokatach. Niestety w walkach o najlepszą 8 ulegli nieznacznie swoim rywalom zajmując odpowiednio 9 i 10 miejsce.
W kategorii dzieci, brązowy medal zdobył Szymon Głowiński!.W walce o najlepszą ósemkę pokonał kolegę klubowego  Aleksa Kardyś 8:7.
Zawodnicy startowali pod czujnym okiem trenera Marcina Licy i zawodnika Filipa Koguca.