Znakomity start Szymona Mlickiego i Alexa Kardyś!!!

Na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu w sobotę 20 października odbył się II Puchar Polski Juniorów Młodszych. Najlepiej z zawodników UKS MDK 5 Bydgoszcz spisał się Szymon Mlicki, który został zatrzymany dopiero po bardzo dobrej walce finałowej przez Adama Podralskiego z UKS Ateny Gdańsk. Bardzo udany start zaliczyli również Igor Bołdziło i Kamil Tomeczek. Tym razem tej dwójce nie udało się odnotować kompletu zwycięstw w grupach, za to po bardzo dobrych i emocjonujących walkach pucharowych weszli do najlepszej "16" i nieznacznie przegrali w walkach o wejście do szerokiego finału.

59. Olszówka Jagoda

Po sobotnim sukcesie Szymona Mlickiego w Pucharze Polski, przyszedł czas na rywalizację młodszych kolegów z klubu w turnieju "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk". W niedzielę wystartowało 7 zawodników UKS MDK 5. Najlepiej spisał się Alex Kardyś, który zajął trzecie miejsce. Alex w fazie grupowej wygrał 5 z 6 walki i do eliminacji bezpośredniej rozstawił się z nr 6. Dopiero w walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Gdańska przegrywając minimalnie 8:6. W tej samej kategorii wiekowej 22 msc zajął Jan Wierzba, a 33 msc. Kamil Ważny. Należy dodać, że ci dwaj zawodnicy dopiero rozpoczynają przygodę z turniejami. W starszej kategorii wiekowej 49 msc zajął Mikołaj Żymant, a 61 msc. Jan Pałuczak.

We florecie dziewcząt (kategoria dzieci) walczyły trzy zawodniczki UKS MDK 5. Faworytka do medalu, Teresa Moś, niestety odpadła w walce o ćwierćfinał zajmując ostatecznie 15 miejsce. Bardzo dobre walki rozegrały pozostałe zawodniczki: Zofia Konieczka zajęła 21 miejsce, a Marta Ozga 25. Dla Marty był to pierwszy start w turniejach.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom :)
Znakomity start Szymona Mlickiego i Alexa Kardyś!!! Znakomity start Szymona Mlickiego i Alexa Kardyś!!! Reviewed by MDK5 on października 22, 2018 Rating: 5