Premiera Teatru Winda


W niedzielę 9 września odbyła się kolejna premiera Teatru Winda pt. "Będziesz żałował". Tematem spektaklu był wybór i relacja między wyborem, a wolnością. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w kultowym bydgoskim klubie Mózg. Pierwszy raz premiera odbyła się poza murami MDK 5. Nie obyło się bez tremy, zwłaszcza, że byliśmy onieśmieleni i mile zaskoczeni liczbą osób na widowni. Było naprawdę gorąco. Teatr Winda tworzą głównie studenci, niektórzy z nich po raz pierwszy występowali na scenie. Po spektaklu zaprosiliśmy widzów do krótkich warsztatów, prowadzonych przez członków zespołu oraz podzielenia się swoimi refleksjami po spektaklu na płótnie. Została nam z tego piękna pamiątka z wieloma wpisami. Cieszymy się, że tylu widzów wybrało tego wieczoru spektakl "Będziesz żałował", mamy nadzieję, że nie żałowali.

Spektakl "Będziesz żałował"
Tekst: Søren Kierkegaard, Barry Schwartz (fragmenty książki „Paradoks wyboru”), autorskie teksty zespołu.

Inspiracje: Zygmunt Bauman „Życie na przemiał”, Naomi Klein „No logo”, Paweł Dybel „Uwagi o teorii stadium lustra Jaquesa Lacana”.

Reżyseria: Karolina Suchodolska
Obsada: Jagoda Szajna, Sara Godziemska, Artur Makowiecki, Robert Narloch, Maciej Roszyński, Wiktoria Michalak, Agata Rafińska

FOTO
Premiera Teatru Winda Premiera Teatru Winda Reviewed by MDK5 on września 09, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.