"Nutki z serca płynące" - koncert i nie tylko...


26 maja sekcja instrumentów klawiszowych zorganizowała spotkanie rodzinne z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca pt." Nutki z serca płynące". Podczas imprezy odbyło się wiele familijnych zabaw, okraszonych muzyką w wykonaniu wychowanków sekcji.
Na początek rodzice mieli za zadanie odgadnąć, jakie słyszą instrumenty, wyszukiwane przez ich pociechę z panelu voices , a także powtórzyć przedstawiony rytm. Wszyscy wywiązali się z zadania celująco, co pokazało, że zainteresowanie muzyką jest domeną całej rodziny, a przynajmniej wytypowanych jej przedstawicieli.
Kolejny quiz to pytania o znajomość upodobań i zwyczajów rodzinnych. Tu niektórych czekała niespodzianka, co do nieaktualnych już przekonań na temat ulubionego koloru garderoby, smaku lodów, czy też napoju współlokatorów.
Dużo radości sprawiło wszystkim wzajemne rysowanie portretów, z zawiązanymi chustą oczami. Arcydzieł tych, zrodzonych z prawdziwym staraniem i wielką dawką humoru, nie powstydziłby się sam Picasso!
Wspaniałą zabawą okazało się także odnajdywanie ukrytego "cukierkowego koszyczka". Cała publiczność naprowadzała poszukującego dynamicznymi oklaskami, na zasadzie głośno- cicho.
Ku uciesze pozostałych niektórzy wielokrotnie przechodzili tuż obok koszyczka, wcale go nie spostrzegając, a niektórzy natykali się na zgoła inne "znaleziska".

Nie zbrakło również tańców - Anitka Kozanecka poprowadziła chętnych w żywiołowej zumbie, wspaniale odtańczonej na scenie.
Na finał rodzice usłyszeli "Sto lat", wspólnie wykonane przez wszystkie dzieci, przy akompaniamencie Sary Płońskiej.

Imprezę zakończyła degustacja bitej śmietany z owocami.
Niektórym trudno było się rozstać i wciąż domagano się muzycznych bisów, z czego wielką radość miała prowadząca spotkanie - Gabriela Witkowska, która je zorganizowała i uwieczniła na fotografiach, a teraz zaprasza do obejrzenia fotogalerii.
FOTO

"Nutki z serca płynące" - koncert i nie tylko... "Nutki z serca płynące" - koncert  i nie tylko... Reviewed by MDK5 on maja 29, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.