Udane starty szermierzy w Szczecinie...

W miniony weekend w Szczecinie odbył się turniej szermierczy "Puchar Ziem Północnych".
W sobotę rywalizowały dziewczęta.UKS MDK 5 Bydgoszcz reprezentowały cztery zawodniczki:
Pierwsze miejsce w kategorii zuch zdobyła Teresa Moś. Tereska bez większych problemów wygrała wszystkie walki w grupie dzięki czemu została rozstawiona z nr 1. Najcięższą walkę stoczyła w półfinale pokonując zawodniczkę Warty Poznań 2:1. W finale wygrała z zawodniczką UKS 35 Bielawy Toruń 8:2.

Dużą niespodziankę sprawiła młodsza z sióstr Moś, Barbara. Basia zajęła drugie miejsce! W kategorii zuch startowała również Zosia Konieczka. Zosia walczyła bardzo dobrze, wygrywając w grupie dwie walki z czterech. W walce o najlepszą ósemkę przegrała z zawodniczką UKS Atena Gdańsk, zajmując bardzo dobre 10 miejsce. W kategorii dzieci Liliana Ścieszyńska w fazie grupowej wygrała cztery na sześć walk. Liliana została zwolniona z walki o 32. W walce o 16 przegrała z zawodniczką UKS Atena Gdańsk, zajmując bardzo dobre 19 miejsce.

W niedzielę rywalizowali chłopcy.UKS MDK 5 reprezentowało 14 zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Mlicki, który zdeklasował pozostałych rywali i zakończył turniej na pierwszym miejscu. Udany debiut w turnieju zaliczył Igor Głowiński, który swój pierwszy start w zawodach zakończył na trzecim miejscu. Miejsca w finałowych ósemkach zanotowali jeszcze Koguc Filip, Tomeczek Kamil oraz Kardyś Alex.

Warto dodać, że UKS MDK 5 Bydgoszcz zajął pierwsze miejsce w punktacji klubów chłopców.
13. Kowalski Patryk

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Udane starty szermierzy w Szczecinie... Udane starty szermierzy w Szczecinie... Reviewed by MDK5 on kwietnia 10, 2018 Rating: 5