Sukces flecistów i gitarzystów ...


W sobotę 14 kwietnia br. odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Młodych Instrumentalistów "Wszystko gra" organizowany przez MDK nr 4 w Bydgoszczy. W konkursie wzięli udział fleciści i gitarzyści z MDK 5.

Fleciści przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Any Matijević - Komorowskiej
W najmłodszej kategorii startowała Marta Miler, która zagrała utwory Mozarta i Kriegera i zdobyła wyróżnienie. W starszej kategorii startowali Piotr Pastuszak, który przedstawił się utworami "Łabędź" C. Saint-Saensa i "Badinerie" J. S. Bacha, Małgosia Cilińdź zagrała "Marsza Tureckiego" Mozarta oraz utwór z filmu Król Lew "Can You Feel The Love Tonight" natomiast Emilka Balinowska zagrała Koncert d – moll A. Marcello zdobywając I miejsce w tej kategorii.
W kategorii zespoły zaprezentowały się w duecie Marta Miler i Patrycja Ostrowiecka, które zdobyły II miejsce oraz Emilka Balinowska i Małgosia Cilińdź, które zdobyły III miejsce.


Gitarzyści przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Violetty Drążkowskiej
Zespół "Gitary z 5-ki" w składzie Zofia Żukowicz, Alicja Chrobak, Agnieszka Gruszka, Kacper Wącior, Oliver Rutkowski zajęli I miejsce. W kategorii soliści - instrumenty rózne Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Bebyn.
GRATULUJEMY!!!

Sukces flecistów i gitarzystów ... Sukces flecistów i gitarzystów ... Reviewed by MDK5 on kwietnia 16, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.