Szymon Mlicki szósty w Pucharze Europy Kadetów


W dniach 10-11.02.2018 r. odbył się turniej należący do cyklu Pucharów Europy do lat 17. W sobotę szermierze rywalizowali w turnieju indywidualnym pn. "Floret Witolda Woydy", następnego dnia odbyły się zmagania drużynowe "O Puchar Złotej Drużyny".
Najlepiej z naszych sześciu startujących zawodników UKS MDK 5 Bydgoszcz spisał się Szymon Mlicki, który zakończył turniej na szóstym miejscu. Pozycja w finałowej ósemce Pucharu Europy jest ogromnym sukcesem dla naszego zawodnika!!! Szymon eliminację grupową zakończył z kompletem zwycięstw, co dało mu 9 rozstawienie w turnieju oraz wolny los w pierwszej eliminacji pucharowej. Po trzech wygranych "piętnastkach", Szymon przegrał dopiero w walce ćwierćfinałowej ze świeżo upieczonym Mistrzem Polski do lat 20, Maciejem Bemem.

Udany start zaliczył również Szymon Pichłacz, który pomimo dużego osłabienia z powodu choroby zdołał przebrnąć przez dwie walki eliminacji bezpośredniej. Niestety do walki o finałową szesnastkę Szymon już nie był w stanie podejść zakończył turniej na dobrym 27 miejscu. W najlepszej 64 znalazł się również Igor Bołdziło, który po zaciętym boju w 1/32 finału musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora turnieju - Adama Podralskiego z klubu UKS Atena Gdańsk. Karol Kulski oraz Kamil Tomeczek zdołali wyjść z grupy jednak przegrali swoje pierwsze walki pucharowe, niestety przez eliminację grupową Piotrowi Rogackiemu nie udało się przebrnąć.
Wyniki: startowało 128 zawodników (z 20 krajów).
6. Mlicki Szymon
27. Pichłacz Szymon
57. Bołdziło Igor
79. Tomeczek Kamil
92. Kulski Karol
124. Rogacki Piotr
Następny dzień turnieju nie był już dla naszych zawodników tak udany. Szymon Mlicki bronił barw drużyny Polska II, nasz klubowy zespół w składzie: Tomeczek Kamil, Kulski Karol i Rogacki Piotr występował pod nazwą Polska V.
Niestety obie ekipy z naszymi zawodnikami odpadły w pierwszym meczu o najlepszą szesnastkę turnieju.
Zmagania drużynowe wygrała pierwsza reprezentacja Polski w składzie: Maciej Bem (AZS AWF Poznań), Adam Podralski i Jakub Dołżycki (obaj UKS Atena Gdańsk) oraz Kacper Szczypiński (KS Wrocławianie).
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!!!
Szymon Mlicki szósty w Pucharze Europy Kadetów Szymon Mlicki szósty w Pucharze Europy Kadetów Reviewed by MDK5 on lutego 12, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.